Сили оборони України отримали партію трофейної техніки та озброєння, яке колись належало армії РФ та було кинуто ворогом під час звільнення Херсонщини в 2022 році. У цій партії були зокрема кілька БМП-1АМ "Басурманин", БМП-2 та БМД-2, гармати Д-44і кілька МТ-ЛБу, які були конвертовані у санітарний варіант.
Відновлення відбувалось силами особового складу 31-го окремого ремонтно-відновлювального полку зі складу ОК "Південь", розповідає в своєму репортажі телестудія "Бриз" Міноборони України.
Читайте також: Фінляндія досі має стаціонарну берегову артилерію, яка при калібрі 130-мм б’є до 40 км
В репортажі також зазначається, що ремонт цих машин, які колись належали окупантам, відбувався із залученням допомоги волонтерів. І що ремонтники ЗСУ працюють над відновленням ще однієї партії такого "російського ленд-лізу", який ворог кинув, тікаючи з Херсонщини в 2022 році.
Все вищенаведене насправді дуже гарно ілюструє, що процес відновлення трофейної бронетехніки- це трудомісткий і тривалий процес, який може займати мінімум кілька місяців. Через що кількість фактично наявної техніки в строю ЗСУ виявився в рази меншим за очікувані цифри, наведені у відкритих джерелах.
Defense Express уже раніше розповідало про те, що на кінець серпня 2023 року за офіційними даними ЗСУ в строю лише 837 одиниць трофейної техніки, із яких 5% були несправні, але придатні до ремонту.
І це все на тлі того, що за підрахунками авторів Oryx, наші бійці в боях проти ворога захопили начебто не тільки 549 танків, але й майже 1000 ББМ різних типів та призначення, 125 інженерних машин різних типів, 96 буксируваних гармат, 107 САУ та 52 РСЗВ тощо.
Втім, коли ворог кидає техніку на полі бою, то доволі наївно очікувати, що це – одразу готові до застосування та справді зразки, скоріше навпаки. Тому процес ремонту може тривати мінімум кілька місяців, з поправкою на те, що треба ще знайти недостаючі комплектуючі.
Через що, як також розповідало Defense Express, навіть БМП-1АМ "Басурманин" для ЗСУ зараз рідкісна вдача, бо у стрій стає лише 1 із 3 трофеїв.
Читайте також: Щоб отримати хоч партію ПЗРК, треба чекати мінімум 1 рік, і то якщо встигли "зайняти чергу"