Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
МиГ-21 та F-16
Ще два роки тому румунські повітряні сили списали свої останні літаки МиГ-21 у рамках поновлення своєї бойової авіації та переходу на американські багатофункціональні винищувачі F-16. Для румунів це була дійсно історична подія й до сьогодні питання порівняння цих двох літаків не виходить з публічних обговорень.
Читайте також: Фото зі складання CZ BREN 2 в Україні: президенту Чехії показали перші зібрані штурмові гвинтівки

Розповідаємо, як румуни порівняли, чи був МиГ-21 відносно F-16 "літаючою труною", забувши при цьому про МиГ-29.
Тенісними м’ячиками по танках
У Норвегії раніше цього місяця проходили навчання Joint Viking 2025 під егідою НАТО, де зокрема відпрацьовували та перевіряли тактики, виведені у результаті відбиття російської агресії в Україні, і йдеться зокрема і про таке озброєння, як скиди зі звичайних квадрокоптерів.

Стволи до САУ CAESAR
Французький ОПК створює запаси на випадок війни, в перелік яких входять накопичені 200 стволів до "Цезарів", що якраз на два роки роботи відповідних підприємств.

З огляду на досвід повномасштабної війни РФ проти України, така кількість запасних стволів виглядає вкрай малою, хоча якраз для французької "оборонки" це може бути дуже вагомою цифрою. Тому тут виникає питання про те, чому попри раніше докладені зусилля, обсяги та потенціал виробництва виглядають досі скромно.
M-240 у ЗСУ
Пресслужба Третьої штурмової бригади оприлюднила відео стрільб своїх бійців із радянського 240-мм міномета типу М-240, зазначивши при цьому, що в ЗСУ насправді є кілька таких артсистем, одну із яких отримала рота вогневої підтримки 3-ої ОШБр.
Сам факт появи такого відео можна вважати більш ніж новиною, бо до цього моменту в соцмережах лише двічі з’являлись згадки про М-240 в строю наших військ, у 2022 та 2023 роках, але при цьому "за кадром" лишались навіть дані хоча б про те, які підрозділи використовували ці радянські 240-мм міномети.
Удар по "Енгельсу"
Завдяки високоякісним супутниковим знімкам авіабази російської стратегічної авіації "Енгельс" став відомий реальний результат української далекобійної атаки 20 березня.
На знімках, які виклав керівник групи GEOINT ISW Джордж Баррос, доволі красномовна відповідь на це питання. Бо один з двох майданчиків бази зберігання боєприпасів припинив своє функціонування на доволі значний час.
Читайте також: Зенітні FPV проти дронів з "машинним зором": нові кадри боротьби у повітрі