xcounter
#

Випробування протиракетної оборони США на Гуамі нагадують про необхідність ракет-перехоплювачів SM-3 для України

3273
Пуск ракети-перехоплювача SM-3 Block IIA під час випробувань протиракетної оборони Гуаму 10 грудня 2024 року, фото - U.S. Missile Defense Agency
Пуск ракети-перехоплювача SM-3 Block IIA під час випробувань протиракетної оборони Гуаму 10 грудня 2024 року, фото - U.S. Missile Defense Agency

Американці провели тестування системи ПРО в стратегічно важливій точці, результати якого дають як мінімум один практичний висновок

Агентство з протиракетної оборони (MDA) США у вівторок 10 грудня провело випробування системи протиракетної оборони на острові Гуам, під час якого було успішно перехоплено ціль, котра імітувала балістичну ракету середньої дальності.

Випробування отримали назву Flight Experiment Mission-02 (FEM-02), для стрільби було використано ракету-перехоплювач SM-3 Block IIA, а сам факт проведення таких випробувань став важливим кроком до забезпечення протиракетної оборони на всі 360 градусів для стратегічно важливого форпосту США в Тихому океані. Про це пише портал The War Zone.

Читайте також: Для розробки винищувача шостого покоління Tempest довелось створити "мутанта" з Boeing 757
Схема протиракетної оборони острова Гуам з наявними та перспективними системами, інфографіка від U.S. Missile Defense Agency

Зазначається, що під час цих випробувань імітатор балістичної ракети середньої дальності був перехоплений на дистанції в понад 200 морських миль (або до 400 кілометрів) від Гуаму.

Для самого пуску було використано наземну систему ПРО Aegis Ashore, котра вцілому аналогічна тій, що наприклад розміщена в польському місті Редзіково, і про особливості якої ми розповідали в окремій публікації.

Однак як випливає із фотографій з випробувань, які наводить MDA, на цей раз для стрільби ракетою-перехоплювачем SM-3 Block IIA була використана нестандартна вертикальна пускова установка на основі Mark 41 VLS (стандартна пускова установка для кораблів ВМС США), яка може нахилятись під певним кутом на захід, що в свою чергу спрощує технічне обслуговування та начебто дещо збільшує дальність стрільби ракети (котра у випадку з SM-3 й так може досягати 1300 кілометрів).

Нестандартна пускова установка, яка була використана під час випробувань протиракетної оборони Гуаму 10 грудня 2024 року, фото - U.S. Missile Defense Agency

Бо зазвичай на Aegis Ashore використовуються вертикальні пускові шахти (також на основі Mark 41 VLS) , які по суті зариті в землю, і там нема технічної можливості змінювати кут нахилу, який стабільно складає 90 градусів.

Самі американці вважають, що такий "апгрейд", тобто заміна із вертикальних пускових шахт на пускову установку з можливістю нахилу під певним кутом, має суттєво збільшити можливості протиракетної оборони острова Гуам, який у випадку великої війни з Китаєм в Тихоокеанському регіоні одразу опиниться "під прицілом" різних типів ракет, зокрема БРСД.

SM-3

Ну а в свою чергу від Defense Express підкреслимо, що окреслене вище говорить не тільки про цікавий експеримент США в сегменті протиракетної оборони, але й також нагадує про необхідність для України тих самих ракет-перехоплювачів SM-3 для захисту від балістичних ракет середньої дальності, якими наразі погрожує Росія.

Тим більш, що такого типу ракети можуть використовуватись не тільки із стаціонарних Aegis Ashore, розміщених у Польщі та Румунії, але й наприклад мобільних пускових установок 8-cell Mk 41 VLS, які є у розпорядженні ВМС США (The Military Balance 2024 говорить про наявність трьох таких установок на початок поточного року).

Читайте також: Японія показала свою новітню стелс крилату ракету SSM-2 на 1500 км, яка "виросла" з аналога "Нептуна"