xcounter
#

Військові аналітики США майже не вивчають досвід ЗСУ у війні проти РФ, і мають на це свої аргументи

5135
M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army
M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army

Досвід дій наших військових узагальнює вкрай мала кількість американських армійських спеціалістів, про що це говорить

Представники збройних сил США під час різного роду заходів наголошують на тому, що активно вивчають досвід дій Сил оборони України під час повномасштабної війни проти РФ, і цьому твердженню є достатньо підтверджень в публічному просторі.

Однак практика показує, що аналітичні структури американських військових доволі мало уваги приділяють вивченню досвіду дій українських військових у протистоянні з рашистами. Яскравим виразником цього є те, що для моніторингу цієї теми залучено вкрай малу кількість профільних аналітиків, пише портал Defence One.

Читайте також: Неймовірно, але Армія США скоротилась до 452 тисяч, і це найменше з 1940 року
БМП Bradley, фото - DoD US

Як далі пишуть автори видання, наприклад представник Об’єднаного управління по вивченим урокам Об’єднаного комітету начальників штабів, яке відповідає за поширення відповідних матеріалів серед родів військ, говорить – у них нема окремих робочих груп чи просто аналітиків, які займались би виключно моніторингом досвіду України.

Центр вивчення досвіду (CALL) Армії США додав, що у них серед 45 аналітиків у персоналі безпосередньо по темі України працюють лише чотири особи у двох командах. Ну а якщо переглядати сайт самого CALL, то там можна побачити, що темі досвіду ЗСУ у війні проти РФ присвячено вкрай невелика кількість опублікованих звітів.

Представники ВМС США у відповідь на запит цього видання взагалі нічого не змогли відповісти по тому, чи вони хоча би займаються узагальненням досвіду дій України під час війни проти РФ на морі. Корпус морської піхоти США натомість наголосив, що не вважає за потрібне створювати окрему аналітичну структуру, яка б моніторила досвід України напряму, натомість вони воліють покладатись на інформацію, яку збирають їх колеги з інших родів військ ЗС США та інших країн-партнерів.

Ну а Центр ВПС США імені Кертіса Е. Лемея, котрий працює над доктриною сучасної війни у повітрі, відповів, що у нього в штаті нема взагалі ні одного аналітика, який би працював по напрямку України.

Якщо узагальнено, то причину такої скажімо так академічної індиферентності американські військові аналітики пояснюють так – мовляв, кожна війна насправді відрізняється від іншої за характером, тому мовляв нема особливої потреби опиратись безпосередньо на досвід, накопичений українськими військовими у війні проти РФ.

При цьому, що окремо цікаво, виправляти таку академічну індиферентність доводиться в рамках буквально політичних установок. Тобто, ще у квітні 2024 року Пентагон заявляв про намір систематизувати вивчення досвіду дій України у війні проти РФ, але схоже, що цього виявилось мало, якщо Сенат в своєму законі про національну оборону на 2025 рік заклав вимогу, що військові США мають регулярно звітувати Конгресу звіт про те, які зусилля вони докладають по "виявленню, поширенню та запровадженню знань, отриманих в ході спостереження за війною в Україні".

Читайте також: Провал ракетної програми Ірану: запустити 181 балістичну ракету та нікуди не влучити