xcounter
#

"Вагнерівці" вперше притягнули в Білорусь свою реінкарнацію БТР-152, що також брала участь у "поході на Москву"

7545
Бронеавтомобіль "Чекан", фото ілюстративне
Бронеавтомобіль "Чекан", фото ілюстративне

Це вперше, коли ПВК "Вагнер" притягла в Білорусь бронеавтомобілі

Вчора, 25 липня, в Білорусь прибула вже 11 колона з бійцями так званої "приватної" військової компанії "Вагнер" — як розповідає моніторингова група "Беларускі Гаюн", це вперше, коли "вагнерівці" привезли в Білорусь свої бронеавтомобілі.

Вагнерівці білорусь бронеавтомобіль
Рух колони "вагнерівців" у Білорусі, інфографіка — "Беларускі Гаюн"

Як розповідають дослідники, у колоні було не менш як 29 одиниць автомобільної техніки, і серед усього в ній було помічено шість бронемашин "Щука" (один з причепом), які також відомі як "Чекан".

Читайте також: "Рапира", "Василек" та ЗПУ-4: чим озброєна білоруська територіальна оборона, яку навчатимуть "вагнерівці"

Бронеавтомобілі "Чекан" на базі вантажного автомобіля Урал 432007-0111-31 — це типові для "вагнерівців" машини, ця реінкарнація БТР-152 вперше була помічена в їхніх руках ще понад рік тому, на початку червня 2022 року.

бронеавтомобіль
Бронеавтомобіль "Чекан" він же "Щука" в Україні

Тоді в Україні "засвітився" саме знищений автомобіль "вагнерівців", ця машина має захист від куль та уламків і на ній може бути встановлена башта від БТР-70.

Такі машини "вагнерівці" використовували і під час своїх "операцій" в Африці, а також "Чекани" були помічені у загонах ПВК "Вагнер" у Ростові під час так званого "походу Прігожина на Москву".

Бронеавтомобіль
Бронеавтомобіль "Чекан", який рухався в складі "вагнерівської" колонни ймовірно на Ростов, ранок 24 червня 2023 року, скрін-шот відео із соцмереж

Отже, загалом в Білорусь вже прибуло понад 3,5 тисячі "вагнерівців" і це доволі суттєва кількість з урахуванням, що це вже понад 30% від кількості сухопутних сил Білорусії.

Причому Білорусь може бути для "вагнерівців" місцем перекидання у країни Африки, але водночас не варто відкидати також і варіант із регулярними рейдами ПВК "Вагнер" на територію України.

Читайте також: Кремль фактично роззброює "вагнерівців" та говорить про закриття карної справи