xcounter
#

"Рапира", "Василек" та ЗПУ-4: чим озброєна білоруська територіальна оборона, яку навчатимуть "вагнерівці"

4097
"Рапира", "Василек" та ЗПУ-4: чим озброєна білоруська територіальна оборона, яку навчатимуть "вагнерівці"

Що у своєму активі зі зброї мають білоруські війська територіальної оборони

Бійці так званої "приватної" військової кампанії "Вагнер" розпочали тренування бійців білоруської територіальної оборони, про що повідомляє й оборонне відомство Білорусі – останнім часом міноборони цієї країни активніше звертають увагу на власні сили ТрО, тому цікавим питанням є, а яку ж зброю мають в активі ці підрозділи – розібратися у цьому допоможе матеріал видання Motolko.Help.

Так, серед стрілецької зброї білоруська територіальна оборона має доволі стандартний набір з пістолетами ТТ, автоматами Калашникова (АК-74), кулеметами РПК та ПКМ. Крім того, в активі білоруської територіальної зброї є також ручні протитанкові гранатомети РПГ-7 тощо.

Читайте також: Окупований Севастополь атакували дрони: рашисти говорять про масовану атаку з моря та повітря
територіальна оборона Білорусь
Тренування білоруських сил територіальної оборони, фото ілюстративне

Для знищення ворожої бронетехніки білоруська територіальна оборона має протитанковий ракетний комплекс 9К115 "Метис", дальність дії якого у базовій версії становить до 1 км, а також станковий протитанковий гранатомет СПГ-9 "Копье" з дальністю стрільби у 1,3 км з протитанковою у 4,5 км з протипіхотною гранатою.

Артилерійська компонента представлена 100-мм протитанковими гарматами МТ-12 "Рапира" (які білоруська територіальна оборона почала отримувати не так вже й давно – наприклад, у серпні 2022 року було вперше проведено практичні стрільби) та 82-мм міномети 2Б9 "Василек".

Для протиповітряної оборони білоруська територіальна оборона має 14,5-мм зенітну установку ЗПУ-4 (дальність по цілях у повітрі становить до 1,5 км), але, судячи з усього, її будуть застосовувати передусім для знищення наземних цілей – легкоброньованої техніки та живої сили противника.

Бронетехніка в активі територіальної оборони Білорусі відсутня, водночас для переміщення вони використовують як автомобілі, так і плавзасоби, зокрема катера.

Читайте також: Чому Повітряні Сили України збивають дрони та ракети над містами: пояснення "на пальцях"