xcounter
#

В 2024 році РФ хоче збудувати 500-км військову залізницю, яка стане ціллю №1

5908
Бронепоїзд російських окупантів, зображення з відкритих джерел
Бронепоїзд російських окупантів, зображення з відкритих джерел

Що відомо про проект, який окупанти задумують як альтернативу "Кримському мосту"

Польський військовий аналітик Мацей Коровай на своєму профілі в Twitter звернув увагу на проект рашистів по зведенню воєнно-польової залізниці довжиною 500 кілометрів, котра за задумом ворога має між собою сполучити тимчасово окуповані Мелітополь та Маріуполь напряму через Бердянськ, і далі – на російський Таганрог.

Специфіка цього проекту полягає в тому, що окупанти хочуть впоратись із прокладанням цієї залізниці лише за 2024 рік, а більша частина магістралі має пролягати вздовж тимчасово окупованого узбережжя Азовського моря.

Читайте також: Для фортифікацій ЗСУ можна використати цікавий ресурс, який має "Укрзалізниця"

По суті, мова йде про те, що такою залізницею рашисти хочуть створити альтернативу як і "Кримському мосту", так й існуючому коридору між окупованими Донбасом та Кримом, що пролягає по хорді Волноваха-Пологи-Токмак-Мелітополь.

При цьому Мацей Коровай заявляє, що росіяни планують зводити цю магістраль саме двоколійною, щоб мати високу пропускну здатність саме для забезпечення російських окупаційних військ.

Але водночас, ця залізниця працюватиме на тепловозній тязі, мовляв для того, щоб мінімізувати можливі наслідки ударів ЗСУ по цій магістралі (хоча тут може бути прозаїчніша причина – окупанти не мають достатньо енергопотужностей, щоб живити усі системи для цієї залізниці).

Від Defense Express вважаємо за потрібне додати ще такі моменти. Наскільки реалістично, що росіяни зможуть прокласти 500-кілометрову залізницю лише за 2024 рік – це питання дискутивне. Бо до цього моменту росіяни в принципі з нуля не будували навіть "воєнно-польові" залізниці в настільки великому масштабі.

Ймовірно, щоб прискорити процес будівництва, окупанти закладатимуть залізницю із "полегшеними" характеристиками, із обмеженням по швидкості руху поїздів та масі ешелонів.

"Залізничні війська" армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

При цьому ворог може вважати, що такі "полегшення" аж ніяк не вплинуть на якість його військової логістики: для порівняння, щоб вивести за 2-3 місяці 1 мільйон снарядів з Північної Кореї, росіянам знадобилось орієнтовно всього 20 контейнерних поїздів на 50 вагонів-платформ кожен.

Все вищевказане демонструє, що можливо в 2024 році ціллю №1 для далекобійних ударів ЗСУ може стати навіть не "Кримський міст", а саме ця залізниця, яку окупанти хочуть прокласти по узбережжя Азовського моря.

Читайте також: Якщо РФ прокладе залізницю Маріуполь - Таганрог, чи це вплине на контрнаступ на Півдні