Український стартап HIMERA, який займається розробкою та виготовленням захищених цифрових систем зв'язку та відомий раціями G1, повідомив про доволі вагоме розширення лінійки своєї продукції завдяки ретрансляторам.
На оприлюдненому відео з новими зразками уваги заслуговує "розширювач мережі" з індексом B1. Він дозволяє розширити дальність зв'язку між радіостанціями, які працюють у завадостійкому режимі ППРЧ (псевдовипадковому перелаштуванні робочої частоти) та бути вузлом стійкої до РЕБ Mesh-мережі із динамічною ланцюжковою передачею інформації.
Читайте також: Що у новому пакеті допомоги від США на 500 млн доларів та скільки ще залишилось грошей
І це при доволі помірних габаритах та автономному живленні. Зокрема у відео показано, як такий ретранслятор B1 можливо підняти у небо за допомогою квадрокоптера.
І це доволі цікавий варіант оперативного розширення мережі радіозв'язку на полі бою. При цьому замість дрона цілком може бути й аеростат, а альтернативою є розміщення ретрансляторів на щоглах. Водночас саме поєднання із дроном - це про ситуацію, коли зв'язок потрібен "тут та зараз".
Серед інших новинок - ретранслятор R1, який об'єднує у собі аналогічно захищений радіоканал та доступ до мережі Інтернет. Фактично це означає, що сигнал з радіостанції можливо одразу передавати взагалі без обмеження дальності, наприклад, через супутниковий інтернет Starlink. При цьому, як і сам Starlink він цілком може бути мобільним.
А ще одна новинка - Е1, еквівалент WiFi мосту, який дозволяє розповсюдити покриття туди, де немає можливості організувати доступ до інтернету напряму.
Варто зазначити, що загалом використання обох технологій цифрового зв'язку у вигляді Mesh-мережі та ППРЧ, які використані у всіх продуктах HIMERA, наразі є одним з найкращих рішень, що забезпечує стійкість та захищеність радіозв'язку.
Читайте також: Північна Македонія ще в 2023 році дала ЗСУ 12 Мі-24, від яких нарешті є перший "слід"