Команда українських розробників, яка розробляє та виготовляє системи зв’язку у рамках проєкту HIMERA, представила новий функціонал для своїх радіостанцій — про це фахівці розповідають на своїй сторінці у Facebook.
"Ділимося з вами новиною, до публікації якої команда HIMERA пройшла довгий шлях. Повідомляємо, що відтепер у HIMERA зʼявився супер важливий функціонал – MESH", — розповідають розробники.
Читайте також: Надійний зв’язок, коли РФ глушить своїм РЕБ: доступне та ефективне рішення від проєкту HIMERA
Тепер радіостанції HIMERA можуть створювати цифрову мережу зразка MANET, яка підтримує ретрансляцію та передачу даних навіть у випадку, коли пряме з’єднання між точками відсутнє.
Водночас всі станції, які об’єднані в мережу, можуть і надалі працювати з псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти (ППРЧ) та з шифруванням так, як вони це роблять у прямому режимі.
Нагадаємо, що у рамках проєкту HIMERA ініціативна команда українських розробників працює над удосконаленням та виробництвом власних портативних радіостанцій, призначених для забезпечення зв’язку на рівні "взвод-відділення".
Відео ілюстративне
Виробники HIMERA позиціонують ці засоби зв’язку як доступне та надійне рішення, яке здатне працювати в умовах активної роботи ворожих засобів РЕР та РЕБ і забезпечувати зв’язок у межах підрозділу на відстанях у 2-3 км.
Про те, як забезпечити надійний зв’язок, коли РФ глушить своїм РЕБ, скільки радіостанцій HIMERA виробляють на місяць і з якими викликами сьогодні зіштовхуються виробники Defense Express раніше детально спілкувався з представником проєкту HIMERA Олексієм Олійником.
Читайте також: Різанина високоточним озброєнням від ЗСУ: у районі Бахмута знищено аналоговнетну станцію РЕБ РФ "Тирада-2" та інші цілі