Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський дав інтерв’ю виданню "Апостроф", в якому зокрема розповів про плани реформування оборонно-промислового комплексу України.

Зокрема, очільник Мінстратегпрому розповів, що зараз на фінальній стадії перебуває процес створення Агентства оборонних технологій – українського аналогу американської агенції DARPA.
Читайте також: Олег Уруський: на осінь 2021 року заплановані державні випробування комплексу "Вільха-М"
"Рішення по створення цієї структури уже надіслав Мінстратегпром на погодження в центральні органи влади, а після проходження усіх необхідних процедур воно буде представлене на розгляд уряду", - сказав Уруський.

Основною для роботи Агентства оборонних техологій має стати "Концепція Державної цільової оборонної програми по реалізації в інтересах сектору безпеки та оборони України проектів по виконанню наукових досліджень та розробок нових технологій".
Ця Концепція – в черзі проектів від Мінстратегпрому, які має затвердити Кабмін.

Водночас, як говорить Уруський, Мінстратегпром у співпраці з Концерном "Укроборонпром" пропрацював концепцію реформування ОПК, за якою державні підприємства галузі будуть зведені лише в два галузеві холдинги – "Оборонні системи України" та "Аерокосмічні системи України" (до складу якого входитимуть зокрема підприємства, підпорядковані Державному космічному агентству України).

В свою чергу, як розповів очільник Мінстратегпрому, реформований ОПК буде розвиватись за Стратегією розвитку оборонно-промислового комплексу України, котра була затверджена 20 серпня цього року Указом Президента України.
Головні пріоритети, закладені в цей документ – технічне переоснащення науково-виробничої бази та запровадження новітніх технологій. Оновлені потужності служитимуть для виробництва автоматизованих систем управління військами, ракетно-космічної техніки, засобів радіоелектронної боротьби, роботизованих систем та екіпіровки "солдата майбутнього".

Окрім цього, як окреме комплексне завдання поставлено створення боєприпасної галузі, що зможе виробляти всю необхідну номенклатуру – від патронів до снарядів крупного калібру.
Читайте також: Болючий пил параду: як зламався "Оплот" та що не так з "Бастіоном" (відео)