Маріупольський загін Морської охорони та Військово-Морські Сили України провели спільні тренування по висадці спецпризначенців із гелікоптера в акваторії Азовського моря. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Держприкордонслужби України.
![](https://defence-ua.com/media/contentimages/3f5612361cf8b456.jpg)
Деталі тренувань такі. ВМС надали для тренувань Мі-14 Морської авіації. Висадку у відкрите море із гелікоптера, що летів на висоті від трьох до п’яти метрів, провели 15 спецпризначенців Морської охорони. Тренування відбувалось із двох частин. Перша – протидія диверсійним групам противника, що можуть уразити об’єкти морської інфраструктури, розблокування раніше заблокованих об’єктів.
Читайте також: ВМС України вдруге за останній місяць провели навчання в Азовському морі
![](/media/contentimages/281612899876d3cb.jpg)
Друга частина – відпрацювання рятувальної операції з евакуацією осіб, що потребують допомоги у відкритому морі, із використанням спеціального спускового пристрою.
В прес-службі ДПСУ відзначають, що раніше такі навчання відбувались лише в акваторії Чорного моря, а тепер – регулярно відбуватимуться і в акваторії Азовського моря також.
![](/media/contentimages/c106128996ff157e.jpg)
В Держприкордонслужбі також вирішили окремо наголосити – "завдяки матеріально-технічній допомозі американських партнерів з Програми EXBS, спецпідрозділи Морської охорони забезпечені сучасним дайвінговим та евакуаційно-підйомним спорядженням та обладнанням, щоб комфортно, якісно та безпечно виконувати подібні завдання, як під час тренувань, так і в реальних умовах".
![](https://defence-ua.com/media/contentimages/77161041c99029cf.jpeg)
Читайте також: Усе буде за вісім років: Україна та Велика Британія продовжують домовлятись про ракетні катери та нові бази