xcounter
#

Україна має сигнал від "деяких країн" про готовність навчати пілотів на F-16, і там є дуже неочікувані варіанти

3993
F-16, ілюстративне фото з відкритих джерел
F-16, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наша країна "не списує варіанти" з іншими західними літаками, але F-16 для ЗСУ – це найбільш ідеальний варіант

Україна отримала чіткий сигнал від "деяких країн" про те, що вони готові розпочати підготовку українських пілотів на F-16. Про це в ефірі одного із телеканалів заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коли коментував результати зустрічі з очільниками МЗС країн Балтії та Скандинавії.

При цьому очільник МЗС наголосив, що наша країна "не списує варіанти" із поставкою інших західних бойових літаків. Але якщо порівнювати характеристики, то найбільш ідеальним варіантом для ЗСУ є саме винищувач F-16.

Читайте також: Чому насправді не варто списувати 32 "небоєздатні" F-22, які ще можуть повоювати проти четвертого покоління

Дмитро Кулеба також наголосив, що оскільки F-16 – це літак саме американської розробки, тому тут остаточне політичне рішення має належати саме США. Тому зустріч з очільниками МЗС країн Балтії та Скандинавії в Одесі 28 квітня була присвячена також обговоренню, що потрібно зробити, аби США дали "зелене світло". "Узгодили, намітили, будемо відповідно працювати", - заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Учасниками зустрічі в Одесі учора, 28 квітня, були міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, Данії, Швеції та Фінляндії, Норвегії та Ісландії.

F-16 у Миргороді, 2011 рік, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від Defense Express окремо наголосимо, що сам факт надходження сигналу про те, що є країни, які готові вчити наших пілотів на F-16 – уже сам по собі важливий. І заодно показує, що можливе позитьивге рішення по цим винищувачам для України може бути ближчим, аніж ми собі зараз уявляємо.

У згаданому вище переліку країн-учасниць форуму в Одесі варто окремо виділити Норвегію та Данію, котрі були експлуатантами F-16 та планомірно знімають ці літаки з озброєння на користь F-35. Схоже, що саме ці дві країни могли дати сигнал про готовність навчати наших пілотів. І також не варто виключати, що та ж Данія таки стане учасником передачі F-16 для України вскладчину, перспектива чого вперше виникла уже на початку квітня цього року.

Можливий F-16 в лівреї Повітряних Сил ЗСУ, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: F-16 від Данії для ЗСУ до літа, але лише у складчину: дуже схоже, що історія з Leopard 2 для України повторюється один в один