xcounter
#

У ЗСУ розповіли, як вже вісім місяців б’ють окупантів з трофейного Т-72Б3: став у пригоді з перших хвилин

12995
 Т-72Б3 зразка 2016 року
Т-72Б3 зразка 2016 року

ЗСУ активно використовують трофейну техніку, щоб нищити армію окупантів

З початку повномасштабного вторгнення Збройні Сили України затрофеїли щонайменше 544 російських танків – з них чимало трофейних Т-72Б3, низка яких наразі в руках наших військових допомагають бити російське окупаційне військо.

Про одну з таких машин в інтерв’ю виданню АрміяInform розповів навідник танка Сергій з танкового батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної бригади – окупанти кинули свій Т-72Б3 в одній з лісосмуг: командир втік, водій-механік "задвохсотився", а навідника взяли в полон. Танк був доволі новий – 2019 року виготовлення – і майже з повним боєкомплектом.

Читайте також: Рашисти безглуздо втратили свій Т-72, "генерал вогонь" не дав йому повернутися на поле бою

т-72б3
Знищений Т-72Б3 з "мангалом", фото ілюстративне

Сергій з механіком водієм Артемом мали оглянути російський Т-72Б3 та, якщо це було можливо, "перекинути" його в тил. Бійців доправив до танка бронеавтомобіль "Козак" – на місці виявили, що через башту, яку заклинило, механік-водій не може залізти в машину. Зрештою, Сергію вдалося вирішити проблему. З третьої спроби запустивши двигун, наші бійці вирушили в дорогу.

Через деякий час бійці відчули сильний вибух – танк наїхав на протитанкову міну, яка пробила днище машини – пощастило, що не здетонував боєкомплект і не було пожежі. Втім, міна пошкодила траки, а двигун зупинився. Зрештою, під мінометним обстрілом окупантів, бійці продовжили рух, знову запустивши двигун Т-72Б3.

Т-72Б3
Російський Т-72Б3 з новим бронюванням

Втім, згодом пошкодження отримав вже бронеавтомобіль "Козак", який не зміг продовжити рух самотужки, тому його відбуксовували вже трофейним танком – як відзначає Сергій, цей трофейний Т-72Б3 й досі допомагає їм бити окупантів.

Т-72Б3
Т-72Б3 "зразка 2022 року"

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що у РФ почали випуск Т-72Б3 "зразка 2022 року", який має значно простішу систему управління вогнем, включно із нічним прицілом гіршим навіть за "Сосну-У", але посилене бронювання.

Читайте також: Що насправді може стояти за передачею Україні танків Т-72Б від Марокко