xcounter
#

З’явилася примарна надія, що ПС ЗСУ зможуть "пересісти" на винищувачі F-15 та F-16

30917
З’явилася примарна надія, що ПС ЗСУ зможуть "пересісти" на винищувачі F-15 та F-16

У США "проштовхують" підготовку льотчиків ЗСУ на F-15 та F-16 – і не тільки

Конгресмени США – ветерани Повітряних сил республіканець Адам Кінзінгер та демократ Крісі Хулахан – внесли законопроект про навчання українських льотчиків-винищувачів та екіпажів на американських літаках. Про це повідомляє видання Defence Blog.

F-16
Винищувач F-16 Повітряних сил США

Ветерани ПС США зауважують, що у війні в Україні наразі ані ЗСУ, ані російські окупаційні війська не змогли отримати перевагу в повітрі – разом з тим, на їхню думку, "США та НАТО можуть допомогти Україні змінити ситуацію і надати українським силам вирішальну перевагу у війні".

Читайте також: Пілот F-15 відзначив "неймовірну здатність" українських "асів" Су-24 у війні з РФ
F-15
F-15 з ракетами AIM-7 та AIM-9

Зазначається, що законопроект дозволить США розпочати навчання українських пілотів на таких винищувачах, як F-15 та F-16, а також на інших повітряних платформах, поки адміністрація буде розглядати можливість відправки літаків Україні.

Ветерани ПС США наголошують, що українським військовим наразі надважливо пройти навчання на американських літаках навіть незалежно від того, чи отримають Збройні Сили України цю зброю.

Концепція такої пропозиції доволі проста – якщо США чи НАТО вирішать надати Україні літаки, пілоти будуть вже готові використовувати їх на полі бою, а не витрачати час на підготовку.

МіГ-29
МіГ-29 Повітряних сил Збройних Сил України

Раніше американський пілот літака А-15 Дрю Армі, який працює з ПС ЗСУ з 2015 року, зауважував, що застарілі радянські літаки не дають українським пілотам розкрити свій потенціал і заважають "ефективно креативити" на полі бою.

Читайте також: Пілоти МиГ-29 на сучасних винищувачах F-35: чому це не найкраща ідея