Попри те, що Збройні Сили України відійшли від суворої радянської культури управління за принципом "зверху вниз", українські льотчики не користуються таким рівнем самостійності у прийнятті рішень, як американські. Про це йдеться в матеріалі видання Coffee or Die Magazine.
"Одна з причин такої різниці полягає в тому, що авіоніка, що використовується в українських літаках радянської епохи, сповільнила перехід до більш децентралізованих операцій", – зазначається в матеріалі.
Читайте також: Важке озброєння від Франції: що окрім САУ CAESAR можливо очікувати від Парижа - від танків Leclerc до винищувачів Rafale
"Українці приділяють більше уваги наземному контролю та своєму командуванню та управлінню, щоб давати команди своїм пілотам", – зазначає Дрю Армі, пілот літака F-15 нацгвардії ПС Каліфорнії, який працює з ПС ЗСУ з 2015 року.
Він визначає українську доктрину як таку, що знаходиться "поміж російською та американською" і зауважує, що авіоніка літаків ПС ЗСУ не забезпечує таку ж автономну роботу окремого пілота, як в американських літаках.
Зокрема, українські бойові пілоти мають доступ до меншої кількості інформації, що робить їх залежними від наземного командування та управління. Водночас, як зауважує Армі, у західних літаках кабіни та дисплеї побудовані на ідеї, що пілот буде центральним органом прийняття рішень у своєму літаку.
"Наше управління повітряним боєм, наші ДРЛВ повідомляють мені інформацію, щоб я міг прийняти рішення. В основному, вони не кажуть мені, що робити. Зрештою, я буду тим, хто приймає рішення. Але я маю більше можливостей у своїй кабіні, щоб бути в курсі, щоб я міг прийняти це рішення. Це складно в кабінах українських пілотів, їх авіоніка обмежує, тому є фізична причина, через яку вони роблять щось по іншому", – підсумовує Армі.
Вирішити цю проблему могло б як мінімум постачання ПС ЗСУ винищувачів F-16 від партнерів, однак навряд чи це питання наразі стоїть "на порядку денному".
Раніше Defense Express розповідав, що ПС США активно допомагають ЗСУ виявляти ворожі ракети й літаки – до цього процесу залучено понад 30 винищувачів, зокрема й F-35.
Читайте також: ПС ЗСУ розповіли, що наші Су-25 та Су-24М роблять із ворогом