Так зване міністерство оборони РФ через пропагандистські ЗМІ розповсюдило заяву, що нібито з початку цього року їхньому угрупованню на тимчасово окупованих територіях України було поставлено близько 700 робототехнічних комплексів.
Йдеться про різні платформи - від евакуаційних роботизованих машин до багатофункціональних колісних чи гусеничних дистанційно керованих платформ, у тому числі, судячи з усього, йдеться і про бойові версії з тим чи іншим озброєнням.
Читайте також: Прагматична система проти мінних полів, яка потрібна Україні - безпілотний M113 з M58 MICLIC
Також у ворожому міноборони заявили, що до кінця року планують поставити на поле бою ще близько 2500 робототехнічних комплексів.
Українські FPV-дрони знищують російські роботизовані платформи з АГС-17
Звичайно, що перевірити достовірність цих заяв не є реальним, а також варто досить скептично поставитися до планів за пів року більш ніж втричі наростити плани постачання роботизованих платформ на передову.
З іншого боку, треба зважати, що ворог рухається у цьому напрямку і тестує ті чи інші можливості з використання роботизованих платформ на полі бою - якщо 2023 рік цілком справедливо став роком дронів, то у 2024 році все більше уваги приділяється й наземній безпілотній компоненті, хоча, звичайно, автономні платформи зі зрозумілих причин кількісно менше представлені на полі бою.
Водночас ще у червні цього року один з українських виробників роботизованих платформ наголошував, що ворог протягом останніх двох-трьох місяців збільшує асортимент роботизованих на платформах, водночас Сили оборони України мають якісну перевагу у цьому озброєнні.
Якщо ми говоримо про РФ, то ворог використовує широкий спектр наземних роботизованих платформ - від невеликих дронів-заміновувачів і до роботів із системами РЕБ.
Але поставки роботизованих платформ у війська нарощують й українські виробники. І також є цікаві ініціативні проєкти від підрозділів - на кшталт "робопса" від Kurt & Company з 28-ї ОМБр.
Читайте також: Україна отримає першу БМП Lynx до кінця цього року - звіт Rheinmetall