Російське пропагандистське видання ТАСС із посиланням на голову так званого "загальноросійського руху підтримки флоту" Владіміра Мальцєва повідомляє про виведення зі складу Північного флоту ВМФ РФ важкого атомного підводного крейсера ТК-208 "Дмитрий Донской" проекту 941 "Акула".
Як відзначає Мальцєв, тепер "Дмитрий Донской" буде очікувати утилізації на військово-морській базі у Сєвєродвінське – разом з двома іншими підводними човнами проекту 941. Водночас коли саме утилізують ці субмарини не повідомляється.
Читайте також: Щоб вивести у море човен з "Калібрами", рашисти влаштували "кільце оборони" з "Раптором" і "Тором" на корветі
Таким чином, РФ тепер остаточно має попрощатися з усіма своїми важкими ракетними підводними крейсерами проекту 941 "Акула" – всього у рамках цього проекту було побудовано шість човнів (сьомий човен серії, ТК-210, розібрали ще на стапелі), три з них були утилізовані (ТК-202 та ТК-12 Симбирск у 2005 році та ТК-13 – у 2009), ще два (ТК-17 "Архангельск" та ТК-20 "Северсталь") були виведені зі складу флоту і, як вже зазначалося, очікують на утилізацію.
Щодо безпосередньо ТК-208 "Дмитрий Донской", то рішення щодо виведення зі складу флоту було прийнято ще в липні минулого року. Свого часу окупанти називали його "найбільшим у світі підводним човном" і стверджували, що він є найшвидшим човном з всієї серії.
Був спущений на воду у вересні 1980 року, у грудні 1981 офіційно прийнято до складу ВМФ. З 2014 по 2020 підводний човен ТК-208 "Дмитрий Донской" використовувався як плавучий стенд для тестування міжконтинентальної ракети Р-30 "Булава", останні два роки грав роль "парадного" човна.
Окремо про цей підводний човен варто відзначити таке – російське командування свого часу хотіло нашпигувати "Дмитрий Донской" одразу 200 крилатими ракетами "Калибр" – але, за якихось невідомих причин, зрештою не наважилося реалізувати такий проект.
Читайте також: Підводний крейсер "Москва" та авіаносець США замість іржавого "Кузнецова": як у Росії святкують день ВМФ