xcounter
#

У РФ настільки злякались морських дронів, що тренують їх знищувати на Балтійському морі

2930
У РФ настільки злякались морських дронів, що тренують їх знищувати на Балтійському морі

Це є ознакою того, що у Москві у морських дронів-камікадзе вбачають більш ніж реальну загрозу для своїх кораблів далеко поза межами Чорного моря

У тренування російських моряків було внесено новий елемент з огляду на нову загрозу для рашиських кораблів - морські дрони-камікадзе, на рахунку яких вже декілька уражених кораблів та Кримських міст.

І така підготовка відбувається не лише на Чорному морі, але й вже фактично внутрішньому морі НАТО - Балтійському. Саме про такий епізод навчань повідомила прес-служба Балтійського флоту РФ.

Читайте також: Що це за ЗРК IRIS-T SLS, який Німеччина вперше поставила для ППО України

У повідомленні зазначено, що тренувались відбивати атаку морських дронів-камікадзе екіпажі малих протичовнових кораблів "Алексин" та "Кабардино-Балкария". Обидва належать до проєкту 1331-М та були спущені на воду у 1988 році.

малий протичовновий корабель проєкту 1331-М Алексин
Малий протичовновий корабель проєкту 1331-М Алексин

Також під час маневрів ці два кораблі здійснили тренування зі знищення повітряних дронів та стрільби по надводних кораблях, використовуючи 76,2- та 30-мм артилерійські системи.

Водночас ця новина є цілковитим результатом доволі бездумної "рознарядки" з Москви. Бо якщо для кораблів у Чорному морі такі навчання абсолютно логічні, то відносно Балтійського - більш ніж спірні. Справа в тому, що все Балтійське море повністю прострілюється береговими ракетними комплексами країн НАТО, а у небі над ним панує авіація Альянсу.

Тобто все "бойове життя" кораблів Балтійського флоту РФ у випадку реальних бойових дій вбачається лише у вигляді підльотного часу протикорабельної ракети. А ось щодо безпосередньо морських дронів-камікадзе, то з великою долею ймовірності найближчим часом у країнах НАТО на озброєнні вони не з'являться.

Читайте також: Німеччина отримала "зелене світло" від США на закупівлю ізраїльського комплексу ПРО Arrow 3: названі строки та варість