xcounter
#

У РФ анонсували постачання на передову компактних детекторів лазерного опромінення "Филин" - до чого треба бути готовим

9929
Використання ворогом сенсорів лазерного опромінення може створити додаткові проблеми навіть для користувачів лазерних далекомірів (фото US DoD)
Використання ворогом сенсорів лазерного опромінення може створити додаткові проблеми навіть для користувачів лазерних далекомірів (фото US DoD)

У ворога до цього був помічений детектор лазерного опромінення Spider, який вони намагались видати за власну розробку, а тепер мова пішла про "Филин", який схоже буде "аналоговнєтним" рішенням

У РФ на рівні державних ЗМІ провели доволі дивне анонсування появи на передовій нового малогабаритного детектора лазерного опромінення під назвою "Филин". Більше того, навіть повідомили строк постачання перших таких засобів у травні.

Зазначимо, що про існування такої розробки під цією назвою знайти додаткової інформації не вдалось. А під назвою "Филин" фігурує лише корабельний лазерний комплекс візуально-отичних перешкод 5П42 для осліплення противника. Водночас існує інформація щодо використання ворогом компактних детекторів лазерного опромінення під назвою Spider, й цілком можливо, що це аналогічний прилад.

Читайте також: У скільки "оцінили" словацькі МіГ-29 та ЗРК "Куб" для України: солідна знижка на вертольоти AH-1Z Viper і не тільки

Spider детектор лазерного опромінення
Детектор лазерного опромінення Spider

Відносно детектора "Филин" то оголошено, що він має "поле зору" у 120 градусів, важить менше 1 кг та має час автономної роботи до 48 годин. Прилад фіксує та розрізняє лазерне опромінення, яке використовується у далекомірах та опромінювачів цілі для наведення високоточного озброєння. Габаритні параметри "Филин" перевищують Spider, який важить близько 150 грамів та працює до 12 годин.

Spider, який фіксує лазерне випромінювання у діапазоні 0.8-1.8 µm та звуковими сигналами видає приблизний сектор звідки йде опромінення, не є російською розробкою. Цей прилад входив у каталог продукції західної компанії ShinexTech, який наразі знятий з сайту, але опис детектора доступний через збережену версію сторінки. Більше того є відео на якому російський "воєнкор" в захваті від цього приладу, голосові команди якого були русифіковані, тобто прилад був виготовлений на замовлення.

Детектор лазерного опромінення Spider
Spider на сайті компанії ShinexTech

Водночас у РФ Spider пропонує московська компанія "Спецэнергорешение" без вказання джерела походження приладу та навіть його назви.

Spider Спецэнергорешение
Spider на сайті "Спецэнергорешение"

З огляду на наявну інформацію, Spider помічений лише у "вагнерівців" й схоже, що щось аналогічне захотіло отримати й міноборони РФ. Водночас реалізувати аналогічний пристрій вийшло лише у габаритах "близько 1 кг". Й цілком можливо, що у цій ролі буде використано сенсор лазерного опромінення на базі ТШУ-1-11 чи ТШУ-1 для бронетехніки.

Т-90 детектори лазерного опромінення
Детектори лазерного опромінення на Т-90

У будь-якому випадку необхідно зазначити, що поширення таких сенсорів у армії РФ хоч й розглядається як доволі довгострокова перспектива, оголошення якої може мати виключно пропагандиський намір, але до цього треба бути готовим. Хоча й розуміти, що такі сенсори не будуть на кожній ворожій позиції, більше того, далеко не факт, що чергова "аналоговнєтна" розробка буде демонструвати заявлені характеристики.

Але ці сенсори можуть попередити противника про застосування високоточного озброєння, яке використовує напівактивне лазерне наведення, командного лазерного променю деяких ПТРК, а також про роботу лазерного далекоміра, який зокрема використовують снайперські пари, а також розвідники для визначення точних координат цілі. Також треба зазначити, що лазерні далекоміри використовують розвідувальні дрони, а також деякі навіть цивільні моделі, зокрема просунуті версії Matrice, де він допомгає точному фокусуванні камери.

Читайте також: РФ почала розконсервацію Т-55 та Т-54: коли навіть Т-62 виявилось замало та дійшли до 40-50-х років