xcounter
#

У Німеччині поновлюють виробництво мін DM22: скільки на це піде років

8417
У Німеччині поновлюють виробництво мін DM22: скільки на це піде років

Міна DM22 стала другим зразком озброєння після ПЗРК Stinger, виробництво якого поновлюється через вичерпання запасів

Німецька компанія TDW, що входить у пан'європейський конгломерат MBDA отримала замовлення на відновлення виробництва протитанкових мін DM22 для Бундесверу. Її виробництво було припинено близько 10 років тому, але передача доволі значної кількості цих мін до України підірвало їх запаси.

Загалом мова йде про контракт на 2600 мін на заміну переданих до ЗСУ, вартість контракту складає 68 млн євро. Таким чином одна нова міна DM22 коштує близько 26,1 тисячі євро. Також контракт передбачає можливість опціону на ще 10 тисяч мін.

Читайте також: Щоб збивати рашистів до 160 км на F-16, треба ракета AIM-120C-8 AMRAAM, але ж яка зараз ціна
DM22
DM22

Водночас для відновлення виробництва DM22 компанії TDW

виділені більш ніж значні строки. Так, перша демонстраційна партія має бути виготовлена у 2025 році, серійне виробництво розпочатись у 2025, а постачання у 2027 році.

Нагадаємо, що DM22 є протитанковою міною доволі незвичної конструкції. Фактично це протитанковий гранатомет, активація якого у базовій версії відбувається після пошкодження оптоволоконного кабелю, який розмотується на довжину 40 метрів по напряму стрільби. Реактивна граната має ударити у борт техніки та дозволяє пробити декілька десятків сантиметрів броні.

Можливо, що створення демонстраційної партії пов'язано з тим, що буде вироблятися нова версія DM22, про яку виданню Janes розповів очільник компанії Андреас Зейтц. Нова DM22 окрім стандартного засобу ініціації, може бути оснащена додатковими сенсорами, серед яких інфрачервоний, радіолокаційний, сейсмічний та акустичний.

Таким чином DM22 вже є другим видом озброєння, виробництво якого необхідно поновити. Першим зразком став переносний зенітний ракетний комплекс Stinger. У 2022 році Пентагон прийняв рішення поновити виробництво Stinger після 18-річної паузи у закупках.

FIM-92 Stinger
FIM-92 Stinger

Це рішення також було пов'язано з необхідною допомогою для України. Але як виявилось така тривала пауза була критичною, бо у США вже не вироблялись головки самонаведення для цієї ракети та величезна кількість інших компонентів 80-х років, що фактично призвело до необхідності переконструювати деякі елементи. Також знадобилось залучати пенсіонерів, які колись збирали Stinger, щоб вони навчили теперішніх робітників.

Й подивившись на це у Пентагоні вже прийняли рішення розробляти одразу новий ПЗРК, який отримав назву Brig, який має замінити Stinger, хоча, як підкреслили у Вашингтоні, це не означає відмову від поновлення виробництва. Тому що виробництво Brig має розпочатись лише у 2025 або 2026 році й це буде виробництво малого темпу.

Читайте також: Єменські хусити оголосили, що будуть бити по Ізраїлю й фактично це війна: що в них в арсеналі