xcounter
#
Єменські хусити оголосили, що будуть бити по Ізраїлю й фактично це війна: що в них в арсеналі

Єменські хусити оголосили, що будуть бити по Ізраїлю й фактично це війна: що в них в арсеналі

14061

Попри те, що мова йде про відстань між Єменом та Ізраїлем у 1700 км, хусити дійсно мають балістичні та крилаті ракети, які можуть бити на такі відстані

Єменські хусити, які контролюють столицею Ємену Сану з 2014 року та є учасниками довготривалої громадянськоївійни в країні, оголосили про те, що будуть продовжувати дистанційні атаки по Ізраїлю у відповідь на його операцію проти ХАМАС у Секторі Гази.

І попри те, що Ємен та Ізраїль розділяє понад 1700 км це не є перепоною для хуситів. Бо вони мають в арсеналі далекобійні засоби ураження, які постачає їм Іран. Для оцінки наявних засобів цілком можливо звернути увагу на парад, який провели єменські хусити у вересні.

Читайте також: Одна з бригад ЗСУ засвітила рідкісну БРЕМ-4 на базі БТР-4 (фото)

Серед представленого озброєння почати можливо з Ghadr-F (місцева назва Toufan), яку сьогодні, 31 жовтня, хусити запустили по Ізраїлю, але ця ракета була збита комплексом протиракетної оборони Arrow 3, що є першим реальним бойовим використанням комплексу.

Серед балістичних ракет хуситів вона єдина, яка може досягти Ізраїлю, бо має дальність у 2000 км та вагу бойової частини у 750-800 кг.

Ghadr-F
Ghadr-F

Орієнтовно меншу дальність має менша балістична ракета, яка була ідентифікована, як версія іранської Rezvan, яка має дальність у 1400 км.

Rezvan
Rezvan

Оціночну аналогічну дальність у 1450 км має продемонстрована минулого року у арсеналі хустів Khaybar Shekan, які є найбільш далекобійною версією твердопаливних ракет, які є розвитком Fateh-110.

Khaybar Shekan
Khaybar Shekan

Також в арсеналі хуситів є і значно відоміша в Україні Zolfaqar з того ж сімейства, але дальністю до 700 км. Водночас для ураження Ізраїлю зі своєї території єменські хусити з балістичних ракет можуть використовувати лише Ghadr-F.

Окрім балістичних ракет у їх арсеналі також є крилаті ракети лінійки Quds, які є скоріш за все версіями іранських Soumar.

крилаті ракети Quds
Крилаті ракети Quds/Soumar

У версії Quds-3 та Quds-4 для неї задекларована дальність у 2000 км, що дозволяє здійснювати запуски проти Ізраїлю.

Quds-4
Quds-4

Ще один зразок, який також більш ніж відомий в Україні, але також є хуситів - Shahed-136. Для нього у Ірані декларують дальність в 2500 км, яка може бути завищена.

Shahed-136
Shahed-136

Таким чином єменські хусити дійсно можуть вести дистанційну війну з Ізраїлем попри те, що для пусків можуть бути використане лише озброєння з дальністю 1700-2000 км. Інша справа, що балістичні ракети у цьому випадку будуть летіти над Саудівською Аравією, яка підтримує іншу сторону громадянської війни у Ємені.

Читайте також: ЗСУ вже половину артилерії та третину бронемашин армії РФ "виносять" FPV-дронами