xcounter
#

У Міноборони розповіли про надважливу річ в експлуатації західної техніки: як організовано ремонт зброї від союзників

6251
БТР YPR-765 на озброєнні ЗСУ. Фото – АрміяInform
БТР YPR-765 на озброєнні ЗСУ. Фото – АрміяInform

В умовах інтенсивних бойових дій техніку необхідно ремонтувати якомога швидше

Заступник очільника оборонного відомства України Володимир Гаврилов в інтерв’ю виданню АрміяInform розповів деталі про те, як Україні спільно з союзниками вдалося організувати ремонт поставленої Силам оборони України західної техніки – сьогодні наше військо має в своєму активі багато різних типів озброєння західного виробництва – від броньованих автомобілів, БТР, БМП і до танків і САУ – і питання ремонту одне з надважливих у контексті експлуатації цих систем.

БМП M2 Bradley
БМП M2 Bradley, фото – ustranscom.mil

Як відзначає Гаврилов, станом на сьогодні Україні вдалося організувати ефективну співпрацю як з країнами-постачальниками техніки, так і з її виробниками у питаннях ремонті.

Читайте також: Як Польща обирала завод для Центру по Leopard 2 для ЗСУ, і чи будуть там ремонтувати лише ці танки

Умовно цей процес можна розділити на три частини, найголовніше – це постачання запасних частин до того озброєння, яке експлуатують Сили оборони України. Далі йде підготовка фахівців, і зрештою – безпосередньо організація ремонту ОВТ.

Станом на сьогодні ремонт ОВТ організовано на умовних чотирьох лініях, говорить Гаврилов. Три з них передбачають організацію ремонту безпосередньо в Україні, водночас при найскладніших випадках техніку евакуюють вже за кордон.

Leopard 2A4
Іспанські танки Leopard 2A4 з українськими екіпажами під час навчання. Фото – Ministry of Defense of Spain

Тобто загалом логіка така – все, що можна відремонтувати швидко та власними силами, робиться в Україні, а водночас складний ремонт – вже на підприємствах союзників. Водночас з часом у процеси ремонту ОВТ вносяться певні зміни – бо передусім важливо працювати над мінімізацією ремонту з урахуванням активних бойових дій, а відправка техніки за кордон потребує часу.

Зокрема, Гаврилов каже, що з цією метою було впроваджено інноваційні програми, які мають зменшити час як на замовлення, так і постачання запчастин для західного озброєння та військової техніки.

"Скажу більше, окремі закордонні компанії-виробники відкривають свої представництва на території України. Окрім техніки та запчастин, вони передають і технічну документацію на свої вироби", – стверджує Гаврилов.

Тут можна, наприклад, згадати, що свій офіс в Україні відкриває оборонний гігант BAE Systems, який згодом планує розгорнути потужності з ремонту та виробництва ОВТ.

CV90
Українські військові вчаться опановувати шведські БМП CV 90, фото – Försvarsmakten
А також те, що в ОПК України зайшла й німецька компанія Rheinmetall, створивши разом з ДК "Укроборонпром" спільне підприємство у бронетанковій сфері, і у планах компанії передусім також організація ремонту та обслуговування ОВТ.

Читайте також: Німеччина створює ще один центр, який буде ремонтувати західну техніку для ЗСУ, тепер у Румунії