xcounter
#

Як Польща обирала завод для Центру по Leopard 2 для ЗСУ, і чи будуть там ремонтувати лише ці танки

3367
Польські Leopard 2PL на маневрах, ілюстративне фото з відкритих джерел
Польські Leopard 2PL на маневрах, ілюстративне фото з відкритих джерел

Поляки пішли за логікою, коли ремонт усіх типів танків "замикається" на одне підприємство, і це як мінімум цікаве рішення

Сьогодні міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив, що Центр по ремонту танків Leopard 2 для ЗСУ буде створений на базі заводу Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy SA у місті Глівіце, і цей Центр має запрацювати уже в травні 2023 року. На потужностях цього підприємства планують ремонтувати не тільки "старіші" Leopard 2A4, але й новіші Leopard 2A6 і танки інших модифікацій.

Хоча при цьому очільник польського Міноборони визнав, що є певні проблеми з отриманням комплектуючих для ремонту "Леопардів" від Німеччини, яка також виступила партнером для створення цього Центру, і закликав Берлін прискорити вирішення цього питання.

Читайте також: Якщо рашисти перекидають "Солнцепек", то це означає скоріше появу "штурмових рот", аніж десантників
Потужності польського заводу Bumar-Labedy, фото - Міноборони Польщі

З формальної точки зору, вибір саме на завод Bumar-Labedy впав тому, що це підприємство має уже 20-річний досвід обслуговування Leopard 2 в строю Війська Польського, і є лише одним із двох на всю Польщу заводів, що можуть ремонтувати танки цього типу. Але насправді, як випливає з цієї публікації порталу Defence24, історія з вибором заводу Bumar-Labedy під Центр по Leopard 2 для ЗСУ виглядає значно цікавіше.

Почнімо з того, що саме на потужностях Bumar-Labedy проводили і проводять ремонт танків Т-72М із наявності польської армії, котрі далі в рамках пакетів військової допомоги передаються ЗСУ. Також саме на цьому підприємстві планується ремонтувати Т-64 для України, котрі можуть бути модернізовані "чи доопрацьовані за зразком танків Т-72".

Т-64 на відновленні, ілюстративне фото довоєнних часів

Але найбільш цікавіше, що сьогодні очільник польського Міноборони Маріуш Блащак також оголосив, що на потужностях заводу Bumar-Labedy запустять нову виробничу лінію по виробництву САУ Krab. Хто буде отримувачем цих самохідних артустановок – армія Польщі чи ЗСУ в рамках раніше укладених контрактів, це не розкривається.

Але сама логіка, за якою Польща сконцентрувала ремонт та модернізацію танків усіх типів ЗСУ, та ймовірно також вироблятиме нові САУ Krab для Сил оборони України – виглядає як мінімум цікаво.

Башта від Leopard 2 в цеху заводу Bumar-Labedy, фото - Leszek Chemperek/CO MON
Читайте також: Чому передача Словенією БТРів Valuk значно цікавіша ніж просто 20 машин і мова йде про Pandur, ASCOD та взагалі Австрію