Попри те, що американська ракетна система Typhon (також відома як Mid-Range Capability), яка здатна запускати крилаті ракети Tomahawk та зенітні SM-6, лише розгортається у збройних силах США, за нею вже шикуються можливі покупці, серед яких, виходить, є й Україна. А ще одним потенційним кандидатом стали Філіппіни, які об'єктивно мають всі шанси стати її оператором, бо вона їм потрібна для захисту від Китаю.
Про пряму зацікавленість країни у Typhon на брифінгу повідомив командувач філіппінськими сухопутними військами Рой Ралідо, якого цитує видання The Straits Times. Кількість систем які планується закупити не оголошується, але зазначено, що все буде залежати від фінансів, які уряд на це виділить. А на питання щодо строків, він відповів, що це можуть бути два роки для укладання угоди, при цьому на 2025 рік така закупівля не запланована.
Читайте також: Як шолом чи бронежилет: армія Нідерландів отримає індивідуальні засоби боротьби із БПЛА, що це буде та у скільки обійдеться
Це рішення вочевидь було прийнято після того, як США у межах навчань розмістило у квітні цього року на острові Лусон, що на півночі Філіппін, комплекс Typhon. Від нього до китайського узбережжя лише 650 км. І таке розміщення далекобійної ракетної системи, коли Tomahawk летить на 1600 км викликало доволі негативну реакцію Китаю.
Звісно наразі це лише бажання вищого військового командування Філіппін отримати Typhon. Але враховуючи риторику Трампа та загалом курс на розширення можливостей для протистояння із Китаєм, Вашингтон цілком може бути зацікавлений у такому продажу.
Тим більше, що головним буде на договір на сам комплекс Typhon, а на ракети до нього. А без Tomahawk його реальні бойові можливості впадуть у рази, бо SM-6 може атакувати наземні чи морські цілі на дальності 460 км, хоча і є зенітною ракетою.
Водночас саме Tomahawk дозволить Філіппінам тримати під прицілом значну територію південного Китаю. Включно із такими портами та економічними центрами, як Шанхай, Гонк-Конг та Ханчжоу. І на тлі планів США розмістити свої власні Typhon в Японії, це відкриває доволі цікаві можливості вогневого контролю.
Читайте також: Китайці балістичною ракетою знищили макет авіаносця США, що рухається по 40-км рейках пустелею (відео)