xcounter
#

Туреччина показала перше випробування свого аналога GLSDB - Göktan (відео)

3512
Göktan
Göktan

Розробку, яка майже аналогічна GLSDB від Saab та Boeing веде Aselsan, але наразі не зрозуміло, чи було вирішено головний недолік оригінальної системи

Турецька оборонна компанія Aselsan продемонструвала перші вогневі випробування своєї нової розробки під назвою Göktan, в якій без жодних зусиль видно ідею Saab та Boeing - GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb).

Бо турецькі розробники взяли вже існуючу далекобійну плануючу бомбу Tolun, вагою 139 кг (у SDB - 129 кг) поєднали її з твердопаливною ракетою та запустили, отримавши далекобійну наземну систему.

Читайте також: CSIS порахував неочікувані цифри вартості для РФ "Шахедів" та деяких ракет, які з цього висновки

Але якщо у GLSDB прискорювачем був твердопаливний двигун від некерованого реактивного снаряда M26 (для M270 та HIMARS), то Aselsan співпрацює із також турецькою DeltaV, яка є космічним стартапом, розробляє та виробляє потенційно дешеві ракети для виведення незначних за розміром та вагою супутників.

Göktan
Göktan

Який саме прискорювач було використано не повідомляється, як і параметри польоту Göktan. А на сайті DeltaV саме такої ракети немає. Тому вочевидь мова йде про спеціально створену під ці задачі ракети, або використання старіших зразків, з якими компанія починала свої ракетні експерименти ще понад 10 років тому.

Але навряд Aselsan влаштує показник менше 150-160 км, який демонстрував GLSDB. Тим більше, що сам принцип роботи системи ідентичний, закидання бомби на значну висоту та дальність, де вона вже розкриває крила та планує далі до цілі. При цьому для Tolun дальність скидання з літака задекларована у межах 100 км, а для SDB - 110 км, але це дуже сильно залежить від параметрів польоту носія перед скиданням - його висоти та швидкості.

Tolun туреччина бомба

Зазначимо, що GLSDB досі не зацікавила жодного замовника, а реальне бойове в Україні використання виявило низьку ефективність. Як вважається через малу стійкість до РЕБ під яким SDB може летіти понад 100 км, що призводить до відхилення від точки прицілювання, що вже для аналога ФАБ-100 доволі критичне. І як цю проблему вирішують в Aselsan наразі невідомо.

Читайте також: У Франції розробили всі дрони-камікадзе Mataris: їх замовлять лише 1800 штук і це рішення парадоксально правильне