Так, на фестивалі авіації та космічних технологій - TEKNOFEST-2021, що розпочав свою роботу 21 вересня 2021 року, був продемонстрований двигун PD222ST.
За інформацією місцевого видання Anadolu, розроблений TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) новий двигун на 5 кг менше масою й потужніший на 55 кінських сил, ніж перший турецький зразок турбодизельного авіаційного двигуна PD170, що був створений в рамках програми імпортозаміщення для безпілотника Anka-S.
Читайте також: Туреччина розробляє наземний комплекс з ракетою Atmaca: що можна запозичити для вдосконалення "Нептуна"
За словами генерального директора і голови ради директорів TEI Махмута Фарука Акшіта, новий двигун дозволить ударним безпілотникам Bayraktar TB3 злітати з корисним навантаженням зі злітно-посадкової смуги палуби першого в Туреччині універсального десантного корабля TCG Anadolu.
"Цей двигун спеціально розроблений для забезпечення високої злітної потужності. Потужність була збільшена на 55 кінських сил - зі 170 до 225 кінських сил. Мотор здатний підіймати апарат на велику висоту, але, на відміну від PD170, втрачає тягу, досягнувши висоти 35-40 тис. футів", - зауважив Махмут Фарук Акшіт.
Глава компанії повідомив, що тривають роботи з удосконалення двигуна PD170 і його серійного виробництва. Двигуни цієї лінійки мають замінити в турецьких БПЛА австрійські мотори Rotax.
"В цілому ми виробили понад 60 двигунів. Велика частина була передана нашому головному замовнику TUSAŞ. Ми передали кілька двигунів компанії Baykar, частина яких буде використовуватися для Bayraktar TB3, а інша частина - для версії безпілотника Akıncı С. Цей двигун також встановлено на безпілотники Aksungur. Обсяг серійного виробництва розширюється, і зараз ми ведемо переговори про виробництво декількох сотень одиниць", - додав гендиректор TEI.
Водночас днями стало відомо, що були здійснені перші постачання нового турецького турбореактивного двигуна KTJ-3200 для оснащення протикорабельної ракети ATMACA (розроблена Roketsan) та крилатої авіаційної ракети SOM (розробка Tubitak-SAGE, виготовляється Roketsan).
Відповідні домовленості між компаніями-виробниками ракет та розробником двигуна - KALE R&D, були досягнуті в рамках виставки IDEF 2021.
Очікується, що перші пуски крилатої ракети SOM, оснащеної KTJ-3200, будуть проведені у 2022 році. Вважається, що KTJ-3200 покладе край залежності Туреччини від двигуна TR40 французького виробництва та в майбутньому буде інтегрований в різні нові крилаті ракети.
Відомо, що незабаром новим турбореактивним двигуном турецького виробництва планують оснастити щонайменше 400 нових крилатих ракет SOM.
Читайте також: Крила Anadolu: нові подробиці про морські ударні БпЛА MIUS та Bayraktar TB3 від розробника