xcounter
#

Тисячі дронів від Великої Британії для України поки не підкріплені контрактами - Breaking Defense

4131
Stalker VXE30​
Stalker VXE30​

Оголошені 200 млн фунтів від Великої Британії на БПЛА для України є лише планом й поки немає твердих контрактів з виробниками

У межах загальної підтримки України озброєння від Великої Британії у межах 2,5 млрд фунтів, 200 млн фунтів (255 млн доларів) направлені на закупівлю тисяч дронів для України. Але попри оголошене цього 12 січня, під час візиту прем'єр-міністром Ріші Сунаком, це є лише планом.

Як пише Breaking Defense, з посиланням на власні джерела серед британських військових, наразі немає твердих контрактів з виробниками дронів. Немає й чітких планів щодо типів дронів та їх виробників.

Читайте також: У Німеччині затвердили розробку системи ППО NNbS: 1,23 млрд євро та 5 років - ціна прорахунку 2005 року

"На даний момент це дуже рання стадія, по суті, це виділення фінансування, а не щось, що було детально прописано. По суті, це схоже на оголошення про намір витратити ці кошти на дрони… поки що не дійшло до того, щоб було укладено контракти або щось таке", - цитує видання своє джерело.

Також зазначається, що скоріш за все будуть законтрактовані невеликі за розміром дрони. Як приклад наводиться нано-дрон Black Hornet, які вже закуповувались Великою Британією та Норвегією для ЗСУ. Ці дрони дійсно є унікальним рішення для розвідки на найнижчому піхотному рівні й применшити їх значення попри розмір - величезна помилка.

Black Hornet
Black Hornet

Серед інших потенційних зразків - Indago 4, розвідувальний дрон копетрного типу, або літакового типу Stalker VXE30. Ці БПЛА були нещодавно закуплені для британської армії у Lockheed Martin.

Indago 4
Indago 4

З боку Defense Express зазначимо, що Лондон навряд обмежений саме цими виробами. Більше того, цілком можливо, що безпосередній вибір БПЛА буде зроблений не самою Великою Британією, а у співпраці з Україною, як мінімум, з точки зору формування відповідної потреби.

Бо окрім звісно важливих розвідувальних дронів у британських компаній є доволі цікаві проєкти ударних дронів. Наприклад, Flyby Technology має в активі дрон Jackal, який є носієм ракет Martlet, які зараз просуваються під назвою Lightweight Multirole Missile (LMM).

Ці ракети, попри їх початкове просування як ракет до ПЗРК, можуть уражати й легку бронетехніку через вагу бойової частини у 3 кг (сама ракета важить 15 кг). При цьому ці ракети вже постачаються Великою Британією. Зазначимо, що технологія виробництва Jackal вже експортована до Тайваню, яка розглядає його, як "літаючий" ПТРК та ПЗРК.

Водночас чим швидше будуть укладені контракти, тим швидше почнеться виготовлення самих БПЛА для України. Тому залишається сподіватися, що процес контрактування не займе значного часу, а вибір дронів буде зроблено лише після всебічного аналізу потреб ЗСУ.

Читайте також: Дронами виведено з ладу газовий комплекс на Балтиці та ураженно виробництво ЗРГК "Панцирь"