xcounter
#

Дронами виведено з ладу газовий комплекс на Балтиці та ураженно виробництво ЗРГК "Панцирь"

16131
Комплекс з фракціонування та перевалки стабільного газового конденсату у порту Усть-Луга після ураження
Комплекс з фракціонування та перевалки стабільного газового конденсату у порту Усть-Луга після ураження

Удар по порту Усть-Луга був завданий на відстань понад 900 км, а тульський "Щегловский вал" є другим оборонним підприємством ураженим за декілька днів

У результаті атаки дронів-камікадзе сьогодні, у ночі близько 03:20 за місцевим часом (02:20 по Києву) 21 січня, був уражений та виведений з ладу найбільш потужний на Балтійському морі російський комплекс з фракціонування та перевалки стабільного газового конденсату у порту Усть-Луга, який належить компанії "Новатек".

На заглавному фото від губернатора Ленінградської області РФ видно результат удару по найбільш коштовному елементу всього портового термінала. Він переробляв стабільний газовий конденсат у легку та важку нафту, гас, дизельну фракцію та мазут. До удару він виглядав наступним чином.

Читайте також: Аналітики на Заході пишуть, що ракета KN-23 з КНДР може бити на до 900 км
Комплекс з фракціонування та перевалки стабільного газового конденсату у порту Усть-Луга
Комплекс з фракціонування та перевалки стабільного газового конденсату у порту Усть-Луга до ураження

У РФ вихвалялись, що за 2022 рік він переробив 6,9 млн тонн газового конденсату, виробивши 6,8 млн тонн продукції, абсолютна більшість якої пішла на експорт. Навіть у момент ураження, як пишуть російські джерела, там знаходились три великих танкери. Сам комплекс був створений у 2013 році та у 2022 році проходив розширення.

У РФ вже побідкались, що удар був завданий декількома дронами. При цьому 18 січня БПЛА успішно атакували нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі. Але, як показує практика, у ворога вочевидь немає засобів для протидії таким атакам на значній глибині тилу. Хоча у міноборони РФ й відрапортували, що збили дрони над територією Смоленської області.

Водночас це не єдина результативна атака за цю ніч. У Тулі зафіксовано удар дронами по оборонному підприємству "Щегловский вал".

Це підприємство збирає зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцирь" у сухопутній та морській версіях, а також бойові модулі до БМП, включно з модулем "Бережок" для БМП-2М.

Цю атаку у міноборони РФ також "успішно відбили", повідомивши про знищення над територією Тульської області дрона близько 23:50 за місцевим часом. Станом на момент публікації наслідки цієї атаки невідомі.

Щегловский вал

Зазначимо, що за останні дні це вже друга результативна атака по РФ дронами. 19 січня безпілотники атакували нафтобазу у місті Клінци у Брянській області, Тамбовський пороховий завод та вже згаданий нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі.

Читайте також: Франція витратить 30 місяців та 4 млн годин на ремонт атомного човна з ядерною зброєю