xcounter
#

Тільки на запчастини до 8 ЗРК Patriot знадобиться мінімум $156 мільйонів за 4 роки

6405
ЗРК Patriot PAC-3+ збройних сил Румунії, фото - Міноборони Румунії
ЗРК Patriot PAC-3+ збройних сил Румунії, фото - Міноборони Румунії

Окремий сюрприз тут є і для людей, які справді вважають, що можна "просто скинутись" на Patriot

Міноборони США 13 жовтня 2023 року оголосило про укладення контракту із корпорацією Raytheon вартістю 156 мільйонів доларів на виготовлення комплектуючих та обладнання, необхідного для обслуговування румунських ЗРК Patriot PAC-3+. Ця поставка має бути оплачена за рахунок румунської держказни.

Поставка має відбуватись за програмою іноземних військових продажів (FMS). Вказується, що цей контракт передбачає пакет запасних частин, "експлуатаційне обладнання" та виробництво "нерозкритих комплектуючих". Усі роботи за цим контрактом мають відбутись до кінця жовтня 2027 року, розповідає польський портал Zbiam.pl.

Читайте також: У США оцінюють ідею переробити управління зброєю під геймерів й скоріш за все так й зроблять
ЗРК Patriot PAC-3+ збройних сил Румунії, фото з відкритих джерел

Хоча здавалось би, що це дуже "локальний" приклад, але він може бути показовим і для України як також оператора ЗРК Patriot.

Pбройні сили Румунії мають отримати сім ЗРК типу Patriot PAC-3+. Це саме на цей комплект зенітно-ракетних комплексів Міноборони США замовляє для румунських військових комплектуючі на понад 150 мільйонів доларів із строком виконання в 4 роки. І це можуть бути аж ніяк не єдині "сервісні" затрати на ці 4 роки, необхідні для обслуговування восьми румунських ЗРК Patriot PAC-3+.

ЗРК Patriot PAC-3+ збройних сил Румунії, фото з відкритих джерел

Крім того, сам факт, що закуповувати запчастини для "Петріотів" однієї з країн НАТО доводиться взагалі при посередництві Пентагону, може бути показовим в одразу кількох ракурсах. Зокрема, для людей, які щиро дотримуються концепції, що купити ЗРК Patriot для свого міста насправді дуже просто, треба "просто виділити гроші" із місцевого держбюджету.

Раніше Defense Express наводив свої оцінки щодо того, скільки ракет зміг накопичити ворог для ударів, і яким при цьому є аналіз статистики запущених та виробничих можливостей.

Також ми розбирали ідею з ППО в оренду для України, як це може бути та чи є реальний історичний та сучасний досвід. Окрім того, ми пояснювали, що це за Х-59, якими РФ сьогодні била по Україні, та як їх складно збивати.

ЗРК Patriot PAC-3+ збройних сил Румунії, фото - Reuters
Читайте також: ЗСУ понад 6 місяців назад отримали Storm Shadow і слідом SCALP-EG, то ж які підсумки