xcounter
#

Тікаючи з Херсону, рашисти крім єнота вкрали з порту морські буксири та річкові катери

4854
Херсонський морський порт, скріншот з відео Reuters
Херсонський морський порт, скріншот з відео Reuters

Окупанти можуть використати крадені судна для нового етапу "війни на комунікаціях" по ріці Дніпро

Профільний портал "ЦТС" опитав колишнього працівника Херсонського морського порту Микиту Концева про те, яких руйнувань завдали російські окупанти портовій та судноплавній інфраструктурі Херсону (тим більш, що офіційні структури поки що не беруться коментувати ситуацію). Концев сам підкреслює, що не є очевидцем подій, а лише спілкується із очевидцями, то виступає таким собі "агрегатором даних".

І з тих даних, що озвучив спікер, можемо дізнатись зокрема – під час втечі з Херсону російські окупанти зокрема вкрали з морського порту буксир льодового класу "Бакай", морський буксир "Днєпр" та річковий буксир РБТ, пасажирські річкові катери та ймовірно деякі приватні суднаю які рашисти перегнали у Голу Пристань. На підтвердження таких слів автори "ЦТС" навели скрін-шот одного із телеграм-каналів.

Читайте також: Як "катери-камікадзе" посилять ВМС України, і чи зможуть вони "поховати" великі надводні кораблі
Вкрадений річковий флот з Херсону, який рашисти перегнали у Голу Пристань, зображення наводить "ЦТС"

Від Defense Express додамо. Дані про те, скільки морських та річкових суден украли рашисти, тікаючи з Херсону, може мати значення для нового етапу "війни на комунікаціях" ріки Дніпро. Який по суті неминучий, бо Сили оборони України мають намір деокупувати й лівобережну Херсонщину, і самі рашисти готуються до такого сценарію.

Якщо подивитись у відкритих джерелах, буксири "Бакай" та "Днєпр" - це судна з довжиною корпусу близько 30 метрів, та водозаміщенням порядка 400 тонн. Відповідно, російські окупанти цілком можуть встановити важке стрілецьке озброєння та гранатомети на такі судна, щоб протидіяти річковим катерам ВМС України.

Мобілізовані до складу ВМС України цивільні річкові катери, червень 2022 року, фото - прес-служба Сухопутних військ ЗСУ

Тим більш, рашисти цілком можуть намагатись "Бакай" як "криголам", щоб ламати льодову кірку на Дніпрі (якщо така буде звісно). Щоб прокладати наприклад "маршрут" для вкрадених "річкових трамвайчиків" з Херсону, котрі орки також можуть використати для річкової "війни на комунікаціях".

Врешті, такі кроки від противника очікувати доволі логічно на тлі того, що ВМС України ще влітку почали використовувати мобілізовані річкові катери. Та зараз уже використовують патрульні катери, отримані в якості військової допомоги від США.

Патрульний катер типу Sea Ark Dauntless зі складу річкового дивізіону ВМС України, зображення наводить "Мілітарний"
Читайте також: Україна використала цивільні судна, щоб не допустити висадку рашистів у гирлі Дунаю