xcounter
#

Супутник показав знищений "Новочеркасск" в Феодосії, є деяка інтрига (фото)

13345
Влучання по рашистському ВДК "Новочеркасск" в ніч на 26 грудня 2023 року, тимчасово окупована Феодосія, зображення з відкритих джерел
Влучання по рашистському ВДК "Новочеркасск" в ніч на 26 грудня 2023 року, тимчасово окупована Феодосія, зображення з відкритих джерел

Чому було важливо вдарити саме по цій точці, і що за другий корабель затонув після удару

У відкритому доступі з’явились супутникові знімки, які показують акваторію тимчасово окупованої Феодосії станом на 5 грудня 2023 року та 26 грудня 2023 року, і на яких видно зокрема залишки рашистського десантного корабля "Новочеркасск", знищеного вчора в результаті удару Повітряних Сил.

Той факт, що навіть після затоплення корабель продовжував диміти, може підтверджувати версію, що на борту "Новочеркасска" могли бути "Шахеди" чи далекобійні ракети. Однак якщо більш детальніше вглянемось у ці знімки, то побачимо ще більше цікавих деталей.

Читайте також: Як CAESAR показав себе в польових умовах, і чи братимуть ЗСУ ще такі САУ

Наприклад те, що на знімку від 5 грудня 2023 року ми бачимо десантний корабель проекту 775 біля того ж причалу в порту Феодосії аж ніяк не означає, що "Новочеркасск" там простояв місяць. Скоріше навпаки – що весь грудень до цього тимчасово окупованого порту працював своєрідний "експрес" із використанням рашистських ВДК, котрі доставляли до Феодосії необхідні окупантам військові вантажі.

Тим більш, можемо побачити і те, що до причалів у порту тимчасово окупованої Феодосії веде розгалужена мережа залізничних колій. Що в свою чергу може спрощувати і процес розвантаження ворожих кораблів, і процес доставки вантажів по тимчасово окупованому Криму й далі на Південь.

Версію про "вибуховий" вантаж на борту "Новочеркасска" підтверджує і той факт, що інфраструктура причалу, біля якого стояв цей ворожий ВДК, по суті знищена, і явно впливом вибухової хвилі.

На супутникових знімках початку грудня цього року чітко видно, що крім десантних кораблів, окупанти розмістили в гавані Феодосії й кілька сторожових кораблів. Цим ворог перетворив порт Феодосії на свою військову базу, і відповідно – на законну військову ціль.

УТС-150, ілюстративне фото з відкритих джерел

Крім того, із цих знімків стало зрозумілим ще й таке. Після перших повідомлень про потоплення "Новочеркасска" пішли "сигнали" і про те, що в результаті удару міг бути потоплений і другий корабель ворога. За деякий час потому журналісти "Радіо Свобода" висловили припущення, що друга знищена одиниця – це лише навчальне судно УТС-150, що простояло там без руху вже кілька років. І наведені вище супутникові зображення це припущення підтвердили.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки коштує для РФ втрата ВДК "Новочеркасск" і чому мова йде далеко не про 85 млн доларів.

Залишки рашистського корабля "Новочеркасск" в тимчасово окупованій Феодосії, 26 грудня 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: У РФ створюють нову РСЗВ "Возрождение" на базі системи дистанційного мінування "Земледелие"