xcounter
#

США разом з Індією можуть зробити навіть "футуристичний" Stryker, але тут є свої умови

1690
Фото - U.S. DoD
Фото - U.S. DoD

Схоже, що ці дві країни зрештою просунулися у питанні виробництва Stryker в Індії, і це дійсно масштабний проєкт

Ще в листопаді 2023 року стало відомо, що США планують розгорнути в Індії виробництво Stryker, і у випадку успіху перемовин це б стало першим прикладом, коли ці бронемашини вироблятимуться поза територією країни, і також, звичайно, важливим маркером у стримуванні Китаю. А згодом була інформація про те, що США намагаються вичавити РФ з ринку ППО Індії та пропонують ліцензію на найновіший Stryker M-SHORAD.

Читайте також: Чому військових не вразив "лазерний" Stryker, який тестували в Іраку - що про нього говорять в Армії США
бронемашина Stryker
Фото — U.S. DoD

Водночас сьогодні індійські ЗМІ повідомляють, що сторони вже просунулися у перемовинах з цього питання, і зараз оборонне відомство Індії вивчає триетапний план співпраці зі Сполученими Штатами у напрямку виробництва бронемашин Stryker. Втім, тут все ж є низка нюансів, а точніше — вимог від індійської сторони, які озвучує видання Times of India.

Так, передусім закупівля бронемашин Stryker, звичайно, залежатиме від того, а чи будуть вони взагалі відповідати вимогам мотострілецьких батальйонів. Водночас відомо, що США нещодавно запропонували показати мобільність та вогневу потужність цих машин у високогірних районах країни.

Звідси виходить, що індійське військо хоче мати "адаптовані та технологічно налаштовані машини", які можна було б ефективно використовувати на таких напрямках, як Східний Ладакх та Сіккім.

Звичайно, що однією з умов від Індії є високий ступінь локалізації виробництва — йдеться про передачу навіть критично важливих технологій тій компанії, що буде залучена до проєкту (це може бути як приватне, так і державне підприємство).

Якщо Індія зрештою вирішить, що їм потрібен Stryker, то далі співпраця йтиме за такими етапами:

  • обмежена серійна закупівля партії бронемашин у рамках Foreign Military Sales (FMS);
  • спільне виробництво Stryker в Індії
  • спільна розробка "футуристичної" версії американської бронемашини (деталі поки що не розголошуються).

Попри такі дійсно масштабні та довготривалі плани співпраці з США, Індія також буде реалізувати й власні проєкти колісних та гусеничних бронемашин, щоб зрештою замінити парк з понад двох тисяч БМП-2.

Читайте також: Армія США лише зараз знайшла гроші на комплекс активного захисту для Bradley, але не для Stryker