Свято встановлено в Україні указом президента України "Про День танкістів" від 29 серпня 1997 №922/97.
Відповідно до тексту указу, це свято встановлено "...на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників України, враховуючи бойові заслуги танкістів у роки Другої світової війни та з метою виховання воїнів-танкістів Збройних сил України на кращих традиціях попередніх поколінь".
Читайте також: Під час змагань танкістів СВ ЗСУ вперше було випробувано систему LaserTag українського виробництва (фото)
Танкові війська – рід військ у Сухопутних військах Збройних сил України, головна ударна сила сухопутних військ. Мають на озброєнні основні бойові танки та підрозділи підтримки. Танкові війська застосовуються переважно спільно з механізованими військами на головних напрямках і виконують такі основні завдання:
у обороні – з безпосередньої підтримки механізованих військ при відбитті наступу противника і нанесенню контратак і контрударів;
у наступі – з нанесення потужних розсікаючих ударів на велику глибину, розвитку успіху, розгрому противника в зустрічних боях і битвах.
Основу танкових військ складають танкові бригади і танкові батальйони механізованих бригад, що мають велику стійкість до вражаючих факторів як звичайної, так і ядерної зброї, вогневу міць, високу рухомість і маневровість. Вони здатні найбільш повно використовувати результати вогневого (ядерного) ураження противника і в короткі терміни досягати кінцевих цілей бою і операції.
Бойові можливості танкових з'єднань і підрозділів дозволяють їм вести активні бойові дії вдень і вночі, в значному відриві від інших військ, громити противника у зустрічних боях і битвах, з ходу долати великі зони радіоактивного зараження, форсувати водні перешкоди, а також швидко створювати міцну оборону і успішно протистояти наступу переважаючих сил противника.
Подальший розвиток і підвищення бойових можливостей танкових військ здійснюється головним чином за рахунок оснащення їх більш досконалими типами танків, в яких оптимально поєднуються такі найважливіші бойові властивості, як висока вогнева міць, маневровість і надійний захист. У вдосконаленні організаційних форм основні зусилля зосереджуються на наданні їм загальновійськового характеру, що найбільшою мірою відповідає змісту сучасних операцій (бойових дій).
За період з 2014 по 2018-й рік в ЗСУ було додатково сформовано ряд танкових підрозділів, включаючи танкову бригаду Корпусу резерву. Всього додатково поставлено понад 500 танків. Танкові роти у бригадах Десантно-штурмових військ ЗС України почали формувати у 2015 році (тоді - Високомобільні десантні війська), їх озброєння тривало до 2017 року. До речі, цей досвід зараз впроваджують в арміях США та ворожій російській армії, де танкові роти десантно-штурмових частин вже розгортають до батальйонів.
Символом танкістів ЗСУ є латна рукавиця з перначем XVI століття.
У традиції Збройних сил України — це символи перемоги в битві під Оршею, і танкові підрозділи Збройних сил є нащадками українського лицарства доби Середньовіччя.
Читайте також: Вони знову перемогли - визначено кращий танковий взвод Сухопутних Військ ЗСУ