Система була використана під час третьої фінальної номінації - "Злагодженість дій підрозділу з використанням системи LaserTag", яка цьогоріч проводиться вперше.
Танки підрозділів оснастили датчиками, імітаторами пострілу та лазерами, після чого взводи діяли один проти одного із завданням набрати максимальну кількість балів.
Читайте також: Змагання "залізних лицарів" Сухопутних військ на звання кращого танкового взводу: відео зі стрільб
"Ця система вперше використовується у масовій кількості. Нині – на танках. Хоча її можливо встановити й на іншу бронетехніку. Для умовного ведення вогню з гармати та кулемета використовується імітатор стрільби зі спареним лазерним випромінювачем, що закріплюється на стволі. Відстань та область ураження гармати й кулемета різна, що робить умовне ведення вогню максимально реалістичним", - розповів керівник департаменту військового виробництва компанії SKIF Едуард Дебелий.
"Постріл супроводжується гучним звуком вибуху піротехніки, що підвищує реалістичність навчання. Кількість умовних пострілів може бути обмежена аналогічно до боєприпасів танка", - додав він.
Своєю чергою, судді конкурсу на електронній мапі бачили рух танкових взводів, усі їх маневри та "постріли". Якщо суперник влучав у танк, комп'ютерна система фіксувала ураження й сигналізувала про "знищення" екіпажу.
Відзначається, що за допомогою нової української системи танкісти-навідники можуть навчатися знаходити та уражати статичні або рухомі цілі на різній дистанції, здобувати навички взаємодії зі штатними приладами наведення та ураження, відпрацьовувати ведення вогню з гармати та кулемета танка. І все це можливо без витрачання боєприпасів й практично в умовах реального ведення бою.
Більш того, при масштабних навчаннях вправи з застосуванням системи LaserTag можна переглядати на запису, що дає змогу командирам підрозділів аналізувати дії кожного танкового екіпажу й надалі вносити певні корективи.
Читайте також: На Рівненському полігоні змагаються танкісти