xcounter
#

Що там із ракетою на заміну Stinger і що на цей рік планують у Lockheed Martin та RTX

3422
Пуск зенітної ракети Stinger, фото ілюстративне
Пуск зенітної ракети Stinger, фото ілюстративне

У США працюють над тим, щоб зрештою отримати нову ракету на заміну легендарним Stinger

Два роки тому, у 2023, Армія США зрештою вирішила, що хоче отримати заміну своїм зенітним ракетним комплексам FIM-92 Stinger, і йшлося про нову зенітну ракету малої дальності, яка має бути за низкою тактико-технічних характеристик значно кращою за попередника, у змаганнях взяли участь два оборонних гіганти - Lockheed Martin та RTX (Raytheon), загалом над цим проєктом в оборонному відомстві США працювали з 2020 року. Програма отримала назву Next Generation Short Range Interceptor (NGSRI).

зенітна ракета
Ілюстративне зображення від RTX (Raytheon)

Восени минулого року один з учасників конкурсу, а саме Lockheed Martin, розповідав, що вже найближчим часом має завершити випробування свого варіанту заміни для ракети Stinger, тоді ж у компанії відзначали, що вже тестували ракету ще на початку 2024 року.

Читайте також: Українські воїни надихнулися американським комплексом ЗРК Avenger та власноруч модернізували Stinger

А нещодавно видання Defense News оприлюднило матеріал, те з посиланням на отриману від Lockheed Martin інформацію повідомляє, що з того часу, як компанія отримала контракт на нову зенітну ракету у рамках програми NGSRI, вона двічі проводила наради з американськими військовими і отримала від них позитивні відгуки, про це відзначає віцепрезидент з перспективних програм підрозділу ракет та управління вогнем Ренді Крайтс.

Також відзначається, що цього року Lockheed Martin має провести декілька льотних випробувань нової ракети на заміну Stinger.

Також до випробувань готуються й в RTX, там відзначили, що успішно провели 10 демонстрацій роботи підсистем ракети перехоплювача, президент компанії з систем протиповітряної оборони Том Лаліберті наголосив, що компанія "впевнена у своїй здатності швидко надати армії доступне, малоризикове, високопродуктивне рішення".

Зокрема відзначається, що удосконалена головка самонаведення, яку розробили у RTX, може працювати на більшій дальності, ніж у Stinger, те саме можна сказати і про ракетний двигун. Збільшена дальність виявлення та ідентифікації цілей була підтверджена навіть в умовах поганої видимості.

Коли саме зрештою нова зенітна ракета піде у серію поки що невідомо, але ще у 2023 році відзначалося, що закладають одразу п’ять років на перехід до дрібносерійного виробництва.

Читайте також: Чия авіація має запас озброєння лише на три дні, як працює нова "мінометна" мініракета РФ та інші новини тижня