xcounter
#

САУ Caesar від Данії для ЗСУ мають важливу відмінність від французьких, а за сотнею Leopard 1 підуть вже Leopard 2

САУ Caesar 8x8 (всі фото: Forsvaret)
САУ Caesar 8x8 (всі фото: Forsvaret)
15974

Версія Caesar для данських збройних сил має інше шасі та значно полегшує роботу розрахунку

Данія вже проводить навчання на колісних самохідних артилерійських установках Caesar розрахунки українських артилеристів і САУ будуть передані до України вже наступного місяця - у травні. Про що повідомив в.о. міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен на спільному брифінгу з главою українського Міноборони Олексієм Резніковим.

Зазначимо, що мова йде одразу про 19 Caesar, які у 2017 році Данія замовила у французької Nexter і вирішила віддати Україні у вигляді допомоги. І ці САУ доволі сильно відрізняються від звичних версій Caesar від Франції, хоча сама артилерійська частина у вигляді 155-мм гармати довжиною 52 калібри, поєднану з цифровою системою управління вогнем не змінилась, але у данських артсистемах є дві важливі відмінності.

Читайте також: Як ЗСУ відбивають "живі штурми" під Авдіївкою, хоч там рашисти мають до 30 полків та бригад з Т-80БВ та САУ "Тюльпан"
САУ Caesar 8x8
САУ Caesar 8x8

По-перше, ці Caesar виконані на шасі 8х8 Tatra 815-7, а не 6х6 Renault Sherpa5. Більше за габаритами шасі дозволило збільшити кількість боєприпасів, яка перевозить САУ: з 18 до 30. Водночас вага машини зросла з 17,7 до 28,7-30,2 тонни, що пов'язано й зі збільшенням бронювання шасі. По-друге, була змінена система заряджання, яка стала автоматизованою.

Завдяки маніпулятору, який відповідає за заряджання снарядів вдалось зняти навантаження на розрахунок. Й задача заряджаючого - поставити снаряд на лоток одразу поблизу боєукладки, а не нести його до казенної частини. А мова зрештою йде про 40-кг 155-мм снаряд. Також був доданий досилач й вишибних зарядів. Тобто робота розрахунку спростилась.

Окрім Caesar Данія також найближчим часом посилить Збройні Сили України танками Leopard 1, про що також повідомив очільник міноборони країни, якого цитує Медіацентр Україна. Загалом мова йде про близько сотні цих машин, які були викуплені у Німеччини та відновлюються. Їх постачання буде поетапним і має розпочатися до початку літа та триватиме шість місяців.

Після цього, за словами Троелса Лунд Поульсена, почнеться обговорення танків Leopard 2, який у країні, за словами в.о. міністра, не так й багато. Зазначимо, що за даними Military Balance, у строю данських збройних сил знаходиться 44 машини, з яких 29 Leopard 2A7+, а ще 15 (станом на 2022 рік) у версії Leopard 2A5 та поступово проходять модернізацію до новішої версії.

Leopard 2A7+
Leopard 2A7+ данських збройних сил
Читайте також: Ракет AIM-120 AMRAAM буде більше, але чи вплине це на AIM-260 JATM