xcounter
#

RUSI пише про план РФ на 2025 рік зробити 750 ракет до ОТРК "Искандер" та 560 Х-101, але що це справді значить

11706
Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів
Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів

Якщо з’явились цифри про можливе виробництво ракет у ворога, то їх варто розглянути детальніше

Авторитетний британський аналітичний центр RUSI (Королівський інститут об’єднаних досліджень) в своїй новій доповіді також згадав і про аспект далекобійних ударів по критичній інфраструктурі України, саму доповідь ми уже згадували в одній з попередніх публікацій.

В цьому аспекті ми хочемо виділити такий базовий момент – автори установи пишуть, що в 2025 році Росія хоче виготовити 750 балістичних ракет 9М723 до ОТРК "Искандер" та 560 крилатих ракет повітряного базування Х-101, але при цьому бентежить їх посилання на "заяви Міноборони РФ", хоча такі дані рашисти не публікували.

Читайте також: Нова російська "мінометна" мініракета "Солист", що керується як FPV-дрон - як вона працює
Рашистська модифікована Х-101 у версії "Изделие 504АП", листопад 2022 року, зображення з відкритих джерел

Повторно дамо посилання на цю доповідь. Далі наголосимо, що одразу виникає базове питання про те, наскільки багато ракет росіяни хочуть виготовити в поточному році. Шляхом простих калькуляцій можемо отримати наступну картину - по Х-101 очікуваний середній темп складає 46 одиниць на місяць, тобто мова про підтримання поточного темпу виробництва.

А от по балістичним ракетам 9М723 до ОТРК "Искандер" очікуваний середній показник складає 62 одиниці на місяць, і це насправді майже на 25% більше від темпу виробництва до 50 одиниць на місяць станом на грудень 2024 року, якщо відштовхуватись від оцінок Головного управління розвідки Міноборони України.

При цьому автори RUSI також зауважують, що рашисти намагаються ускладнювати самі ракети Х-101, додаючи туди наприклад теплові пастки для протидії ПЗРК, або ж удосконалюючи бортову електроніку для точнішого влучання в ціль, ну і заодно встановлюючи бойові частини з касетним спорядженням.

Касетні суббоєприпаси Х-101

Також зазначається, що рашисти почали демонструвати кращий рівень підготовки до виконання масованих ракетних ударів, наприклад – прокладати маршрути польотів крилатих ракет так, щоб вони не заходили в зону дії наших засобів радіоелектронної боротьби. І також – що при цьому ворожі ракетні удари почали завдавати більше збитків нашій критичній інфраструктурі.

Водночас автори RUSI дещо здивували порівнянням того, що мовляв відновлення запасів зенітних ракет для ППО України таке ж затратне, як і відновлення пошкодженої інфраструктури.

Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів

Але в тому блоку доповіді, що стосується висновків та рекомендацій, то там автори доповіді прямо пишуть, що країнам НАТО потрібно працювати над створенням "більш конкурентної протиповітряної оборони та авіації". По суті визнаючи, що зараз авіація та ППО держав-учасників Альянсу не здатна протистояння рашистам в таких же умовах, як це відбувається в ході повномасштабної війни РФ проти України.

Окремо в згаданому блоку доповідей привертає увагу також момент із рекомендацією для західних партнерів створити нові засоби протидії, які б допомогли хоча би зменшити інтенсивність скидання російських КАБів на позиції ЗСУ на фронті.

Читайте також: Чим український F-16 бомбить росіян та що це за контейнер AN/ALQ-131