xcounter
#

Румунія має лише 377 танків Т-55 і TR-85, а на випадок війни проти РФ сподівається на Францію і стратегічні плани НАТО

2417
Румунські Т-55 під час навчань у 2019 році, ілюстративне фото з відкритих джерел
Румунські Т-55 під час навчань у 2019 році, ілюстративне фото з відкритих джерел

Або дещо про реалізацію на практиці принципу колективного захисту серед учасників Альянсу

Румунія має в своєму розпорядженні лише 377 танків Т-55 і TR-85, та на даний момент взагалі не працює над власними оборонними планами на випадок війни з Росією, хоч і відноситься до "східного флангу" НАТО, для якого загроза від Кремля є найгострішою.

В даному питанні румуни воліють покладатись не на власний бойовий потенціал, а на стратегічне планування на рівні керівництва Альянсу та контингент Франції. А це в свою чергу наочно говорить, як на практиці реалізується колективна оборона.

Читайте також: Британці для рішення направити війська в Україну використовують "перелік Чілкота" - що це та чому важливо розуміти
Французькі військові з БМП VBCI під час навчань в Румунії, лютий 2023 року, фото - Міноборони Франції

Портал Defense Romania пише про те, що виконувач обов’язків президента Румунії Іліє Боложан заявив у інтерв’ю Digi24, що на даний момент керівництво країни взагалі не проробляє будь-які плани "на випадок загострення ситуації в регіоні".

Однак керівництво НАТО має стратегічні плани на випадок загроз для будь-яких країн-учасниць Альянсу, особливо на східному фронті, і в це планування включена зокрема й румунська армія.

Цікаво, що таким чином виконувач обов’язків президента Румунії відповідав на питання "чи плануються додаткові заходи безпеки на випадок посилення регіональної напруженості".

Румунські танки TR-85, архівне фото з відкритих джерел

При цьому автори самого Defense Romania наголошують на тому, що на території їх країни розміщені війська Франції (як глави-очільника контингенту НАТО в Румунії) і також війська США. Ну й окрім того, румунська авіабаза "Міхел Колгічану" активно використовується авіацією Альянсу для проведення операцій в регіоні.

Від Defense Express акцентуємо – так самі румуни підкреслюють, що в разі можливої агресії РФ вони в першу чергу сподіваються на прямий захист від інших країн Заходу, а уже в іншу чергу покладатимуться на власний бойовий потенціал.

Керівництво самої Румунії на даний момент через "виборчу лихоманку" може бути показово стриманим у заявах, які стосуються питань безпеки країни. Але там було доволі цікаво окреслена реалізація принципу колективного захисту - "сильніші країни нас і так захищають".

Проліт американських B-52 над румунською авіабазою "Міхел Колгічану" в липні 2024 року, фото - U.S. Air Forces in Europe - Air Forces Africa
Читайте також: Аналітики в США пишуть, що для "повітряного щита" України треба від 24 до 160 бойових літаків, але як це зробити