Якщо країни Заходу наважаться на організацію місії "повітряного щита" або ж іншого формату захисту неба України, то в такому разі знадобиться від 24 до 160 бойових літаків від країн-учасників, не рахуючи допоміжної авіатехніки, як наприклад "повітряні танкери" та літаки AWACS.
Організація такої місії може стати важливим кроком для захисту нашої країни особливо під час гіпотетичного мирного процесу, але однак виникає питання про те, як взагалі таку операцію можна буде організувати. Про це в своїй публікації пише аналітичний центр CSIS, розміщений у Вашингтоні.
Читайте також: Які розвідувальні можливості у Франції, бо Париж підтвердив передавання даних Україні

Автори цього центру вказують, що для організації такої місії країнам Європи потрібна пряма допомога від США, але при цьому слід враховувати й те, що американці можуть просто не дати необхідної допомоги.
Методологія підрахунків по кількості необхідних літаків для "повітряного щита" України виглядає так. Мінімальний показник в 24 винищувачі був взятий із практики місії "повітряної поліції" НАТО над країнами Балтії, в рамках якої країни-учасники Альянсу залучають до чотирьох ескадрилій (або ті самі 24 літаки).
Цієї кількості літаків якраз мінімально достатньо для прикриття 84-кілометрової зони над "Сувалкінським коридором" та прикордонної зони довжиною в 1000 кілометрів між країнами Балтії, Білоруссю та Росією.

Але далі починаються нюанси, які стосуються питання реального рівня боєздатності, яким повинен володіти наряд сил в рамках можливої місії "повітряної поліції".
Наприклад для ефекту, коли для патрулювання території України одночасно можна буде підіймати в повітря одразу 24 винищувачі, країнам Заходу треба буде виділити насправді 48 літаків, бо показник готовності флоту в такого роду місіях складає 50%.
Якщо далі робити поправку на те, що територія України значно більша, аніж сумарна територія країн Балтії, і рівень повітряних загроз тут від Росії значно вищий, аніж в регіоні Балтії, то так кількість необхідних бойових літаків для місії "повітряного щита" одразу досягає 160 одиниць. Це з поправкою на те, що така місія має стати скоріше доповненням протиповітряної оборони України, котра все рівно нестиме основний тягар по відсічі рашистам.

Вказується також і те, що "організація такої місії суттєво вплине на життєвий цикл винищувачів кількох європейських країн".
Що насправді лише загострює питання про те, як можна буде взагалі організувати таку гіпотетичну місію "повітряного щита" над Україною, особливо якщо в ній не братимуть участь США.
Читайте також: У Канаді бояться, що Трамп може дистанційно "вимкнути" винищувачі F-35: чи це реально взагалі