xcounter
#

Російську "пару" Су-34 та Су-35 збили над Маріуполем: ЗСУ реалізують "зону заборони доступу"

Су-34
Су-34
10632

А з трьох російських льотчиків максимум вижив лише один з пілотів Су-34

Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України Микола Олещук показав підтвердження знищення російського фронтового бомбардувальника Су-34. Як й у випадку зі знищенням трьох літаків тактичної авіації "ВКС" РФ 17 лютого шляхом демонстрації даних щодо роботи системи Cospas-Sarsat.

Cospas-Sarsat - система сповіщення місцезнаходження персональних радіобуїв пілотів при аваріях, яка активується після катапультування пілота. Й враховуючи лише одну мітку, й те, що екіпаж Су-34 складається з двох осіб, це означає, що один з російських пілотів не встиг покинути підбитий літак. При цьому далеко не факт, що й той, який катапультувався вижив.

Читайте також: Французи пишуть, що Україна може не отримати Mirage 2000D, і що F-16 важливіші

Також Петро Андрющенко, радник мера Маріуполя, опублікував відео з окупованого селища Рибацьке, де у воді лежить хвостова частина винищувача Су-35. При цьому за перехопленням розмов російських рятувальників, пілот цього літака лежить "лицем у воді" й навряд мова йде про захоплення ним снорклінгом у холодних водах лютневого Азовського моря. Таким чином окрім двох літаків у РФ, як мінімум, "мінус" два льотчика.

Зрештою інформація про падіння літаків саме у цих районах прямо вказує на те, що Повітряні сили України вже методично реалізують досі офіційно не оголошені далекобійні зенітні можливості. Зокрема місце катапультування одного з членів екіпажу Су-34 знаходиться у 60 км від поточної лінії фронту, а падіння Су-35 у 80 км.

Враховуючи те, що з 17 лютого було знищено вже шість літаків на аналогічних та більших дальностях, при цьому як мінімум один впав на території РФ у районі селища Лисогорка, мова йде про початок ефективної роботи так званої "зони заборони доступу". Коли завдяки далекобійним можливостям утворюється рубіж в якому ворог немає змоги без втрат здійснювати будь-які операції.

Водночас знищення цілей на такій дальності звісно не є рекордним, зокрема російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50 взагалі був збитий над Азовським морем.

Читайте також: Україна використовує британські реактивні БПЛА QinetiQ Banshee Jet 80 у ролі далекобійних дронів-камікадзе