xcounter
#

На якій відстані від лінії фронту ПС ЗСУ збили Су-34 і Су-35 рашистів

70961
Фото — U.S. DoD
Фото — U.S. DoD

Один з ворожих літаків цілком могли "дістати" вже безпосередньо на території РФ

Сьогодні вдень, 17 лютого, Командування ПС ЗСУ повідоило, що на Східному напрямі було збито одразу три літаки російського окупаційного війська — два фронтові бомбардувальники Су-34, які судячи з усього здійснювали скидання бомб з комплектом УМПК, а також винищувача Су-35, що прикривав бомбардувальники.

УМПК
УМПК

Російські пропагандисти у традиційному для себе стилі стали применшувати ці втрати, зокрема заявляючи, що один Су-35 дійсно втратили, але від "дружнього вогню" — власних зенітних ракетних комплексів, а от Су-34 нібито змогли повернутися.

Читайте також: Повітряні сили "відмінусували" за раз одразу два Су-34 та один Су-35

На таке повідомлення відреагував командувач ПС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук, оприлюднивши скріншот з даними від системи Cospas-Sarsat (сповіщає про місцезнаходження персональних радіобуїв пілотів при аваріях), де можна побачити аж чотири точки на карті. "Шукайте "братьев" у цих районах", — відзначає Олещук.

Так, наприклад, один з сигналів фіксується в районі міста Амвросіївка, що на Донеччині, що орієнтовно на відстані понад 70 км від лінії фронту. Ще два сигнали — неподалік від Дякове, що на Луганщині в близько 100 км від лінії фронту. І ще один вже безпосередньо на території РФ, на відстані до 120 км.

Як ми раніше припускали, цілком ймовірно, що в цьому епізоді ворожі літаки збив той самий "блукаючий Patriot" із дальністю по аеродинамічних цілях у 160 км з ракетами GEM-T — наприклад, можна згадати, що саме Patriot минулого року у грудні міг збити чотири Су-34 і ще один Су-30 на різних напрямках. Крім того, знищення російського літака ДРЛВ А-50 також могло бути результатом роботи цього ЗРК, раніше Defense Express розповідав, як близько необхідно було розмістити Patriot для того, щоб збити А-50 над Азовським морем.

Нагадаємо, що дальність скидання УМПК російськими літаками становить до 60-70 км і протягом останнього місяця, особливо на Авдіївському напрямку, окупанти скидають рекордні кількості бомб з УМПК по позиціях наших військових, безпосередньо в районі Авдіївки фіксувалося використання чотирьох десятків і бліьше авіаційних бомб.

У будь-якому випадку, знищення чергових трьох російських літаків — приклад чергової продуманої операції з максимально ефективним використанням того чи іншого озброєння, наявного в активі Сил оборони України.

Читайте також: Відхід з Авдіївки: чи були інші варіанти та що було зроблено