xcounter
#

Rheinmetall починає будівництво боєприпасного заводу у Литві: названо строки запуску та інші деталі

Виробництво артилерійських боєприпасів на потужностях Rheinmetall (всі фото: Rheinmetall)
Виробництво артилерійських боєприпасів на потужностях Rheinmetall (всі фото: Rheinmetall)
765

Схожий боєприпасний завод "під ключ" Rheinmetall будує і в Україні без оголошення деталей, тому відкритіший контракт із Литвою заслуговує уваги

Німецький оборонний гігант Rheinmetall починає будівництво сучасного боєприпасного виробництва у Литві, який буде постачати 155-мм снаряди до литовської армії. А також стане черговим результатом розширення Rheinmetall своїх потужностей з виробництва боєприпасів.

Про укладання контрактів, включно з договором оренди землі та постачання 155-мм боєприпасів, повідомила сама німецька компанія, навівши додаткові деталі щодо заводу, який побудують поряд із селищем Байсагала у центральній частині країни. Зокрема мова йде про доволі потужне та сучасне підприємство, бо його загальна площа становитиме 340 гектарів (3,4 кв. км), але на ньому будуть працювати лише близько 150 фахівців.

Читайте також: Живучість Ан-2 на практиці: росіяни показали обстріляний над НПЗ літак, який прийняли за український дрон (відео)

Потужність його виробництва окреслюють у межах "десятків тисяч" снарядів у калібрі 155 мм на рік. Також були оголошені й строки - завод має запрацювати з середини 2026 року. Тобто на будівництво приміщень, виробництво, завезення, монтаж та налаштування виробничого обладнання, а також навчання працівників відводиться десь 1,5 року.

"180 млн євро інвестуються напряму у Литву. Місцеві компанії та місцева економіка будуть інтегровані у ланцюги постачань", - зазначають у Rheinmetall. Своєю чергою у литовському уряді серед іншого відзначили зниження залежності обороноздатності від іноземних постачань.

Увагу слід звернути й на те, що угоду про створення цього підприємства було підписано лише у червні 2024 року. А самому проєкту литовський уряд придав "національне значення", а також запровадив особливі інвестиційні та комерційні умови для пришвидшення реалізації програми.

Варто нагадати, що Rheinmetall будує аналогічний завод боєприпасів "під ключ" і в Україні, про що стало відомо у липні цього року. Але жодних деталей щодо нього, окрім строків будівництва впродовж 24 місяців невідомо з цілком зрозумілих причин.

Читайте також: Нідерланди замість Tomahawk приєднались до європейської далекобійної ELSA для ударів по РФ