Північна Корея стала "надійним" постачальником боєприпасів до російського окупаційного війська, і станом на сьогодні близько половини снарядів, які РФ використовує на полі бою - орієнтовно три млн боєприпасів на рік - постачає їм саме КНДР, як пишуть західні видання з посиланням на джерела західної розвідки.
У The Times не розкривають, яку саме номенклатуру боєприпасів охоплює ця кількість, але загалом тут висновок зрозумілий - РФ насправді має велику залежність від своїх "союзників" у постачанні боєприпасів, які їй критично необхідні на полі бою. Якщо ж брати ті самі три млн боєприпасів, то йдеться про додатковий темп стрільби в середньому у понад 8 тисяч снарядів на день.
Читайте також: Знищено ще один арсенал ГРАУ площею 2,6 км² та базу боєприпасів, куди звозили снаряди з КНДР
Окремо у виданні акцентують на питанні якості боєприпасів - "попри те, що багато снарядів вважаються несправними, саме їхня кількість дозволила Росії досягти стабільних успіхів".
Дійсно, у РФ час від часу бідкаються на систематичний масовий брак у боєприпасах з КНДР, наголошуючи передусім на таку проблему, як розрив стволів, але схоже, що така проблема справді вирішується банальною кількістю - тим паче з урахуванням, що наші партнери разом з нашим ОПК станом на сьогодні не можуть кількісно компенсувати перевагу ворога у боєприпасах.
Причому також цілком ймовірно, що кількість може бути й вищою за 3 млн - зрештою, така цифра у західних ЗМІ звучала ще у травні цього року, за цей час постачання могли збільшитися. Водночас у лютому цього року в ГУР МОУ відзначали, що РФ до кінця 2024 року планує виготовити 2,7 млн артилерійських боєприпасів, а кількість снарядів, завезена з КНДР, становить близько півтора мільйона.

Важливим питанням у постачанні снарядів з КНДР до РФ є те, чи зможе Північна Корея підтримувати стабільні темпи поставок - бо часто ті снаряди, які світилися у руках російських військових, були виробництва ще минулого століття. Раніше Defense Express розповідав про деталі виробництва снарядів у КНДР для РФ включно із заводами, джерелом сировиною, планами та строками.
Читайте також: У КНДР випробували версію KN-23 з 4,5-тонною БЧ: чи розробили її спеціально проти України