xcounter
#

РФ хоче зробити керовану бомбу-"етажерку" на базі УПАБ, яка є поки лише "на папері"

2637
Керована рашистська авіабомба УПАБ-1500В, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Керована рашистська авіабомба УПАБ-1500В, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Ймовірно, це спроба покращити той самий УМПК в плані аеродинамічних характеристик для скидів авіабомб

У відкритому доступі з’явились дані про те, що рашистська корпорація "Тактическое ракетное вооружение" (або ж КТРВ) працює над новим проектом керованої авіабомби, котрий теж матиме позначення УПАБ. Поки що невідомо, яку масу матиме цей авіаційний боєприпас, але відомо, що комплект під такі бомби виконуватиметься за аеродинамічною формою "біплан", а орієнтовна вартість "виробу" має скласти 1 мільйон рублів.

Поки що така керована бомба-"біплан", або ж "етажерка", існує лише "на папері", про випробування подібного "виробу" поки ніяких даних нема, тому відповідно ще зарано припускати, коли росіяни почнуть використовувати подібну зброю у війні проти України.

Читайте також: Рашисти мають низку проєктів "копії Switchblade": які дрони-камікадзе розробляє ворог
Проект рашистської керованої авіабомби УПАБ за аеродинамічною схемою "біплан" від рашистської КТРВ, літо 2023, зображення з відкритих джерел

Але з іншої сторони, на сам факт появи такої розробки у ворога звернути увагу варто хоча б через його концептуальне оформлення.

Цілком можливо (хоча таку тезу можна буде поставити і під сумнів), що автори такої розробки, коли накреслювали свою нову УПАБ саме як "біплан", то могли зокрема опиратись на досвід застосування дронів-камікадзе "Ланцет", специфічна аеродинамічна схема якого дозволяє цьому літальну апарату зокрема стабільно заходити в піке на ціль.

Дрон-камікадзе типу "Ланцет", фото ілюстративне

Ймовірно, ця бомба-"біплан" має також стати розвитком тих самих керованих УПАБ-1500, застосування яких у війні проти України було епізодично зафіксоване у березні 2023 року.

І заодно – спробою вдосконалити конфігурацію рашистських "виробів" з модулями УМПК, зокрема в плані їх аеродинамічних характеристик. Тут можна пригадати, що нещодавно у відкритому доступі з’явилось перше зображення зі скидом рашистами таких бомб по цілях на території України, і перше, що одразу кидається у вічі – проблеми зі стабілізацією таких "виробів" у польоті.

Читайте також: Скільки коштують авіаційні ракети AIM-120 AMRAAM та AGM-114 Hellfire: приклад Швеції та Франції