xcounter
#

Рашисти здійснили небезпечну комбіновану атаку ракетами і дронами з Х-22, "Оникс" та Х-59

5360
Ту-22М3 з ракетою Х-22
Ту-22М3 з ракетою Х-22

Ворог здійснив комбінований удар по Україні з доволі нетиповим переліком ракет, і на цей удар варто звернути особливу увагу

Російське окупаційне військо вночі 19 липня завдали черговий терористичний ракетний удар по Україні – Командування Повітряних Сил ЗСУ вже відзвітувалося про кількість випущених ракет та знищених цілей, і цей удар за номенклатурою різко відрізняється від попередніх.

Так, якщо протягом останнього часу окупанти для удару в основному використовували іранські дрони-камікадзе типу Shahed та рідше – крилаті ракети "Калібр", то сьогодні у кількох хвилях атак окупанти використали також і Х-22, ракети "Оникс" та Х-59.

Читайте також: Чи є російські десантні кораблі, які "перевозять цивільних", легальною ціллю для знищення
Ту-22М3 з ракетою Х-22
Ту-22М3 з ракетою Х-22

Як відзначають у Командуванні ПС ЗСУ, атака була здійснена з південного напрямку, загалом розподіл по випущених ракетах і дронах та збитих цілях виглядає наступним чином.

Найбільше традиційно ворог застосував дронів-камікадзе типу Shahed 131/136 – всього було випущено 32 безпілотники, з них збито 23 одиниці або ж 71,8 % від загальної кількості.

дрони-камікадзе типу Shahed
Дрони-камікадзе типу Shahed, фото ілюстративне

Ймовірно з ракетного корабля "Ингушетия" та фрегата "Адмирал Ессен" з Чорного моря було випущено 16 крилатих ракет "Калибр" – з них знищено 13 ракет або ж 81,25 %.

Зі стратегічних бомбардувальників Ту-22м3 було випущено вісім крилатих ракет Х-22, також було випущено шість ракет "Оникс" з берегового ракетного комплексу "Бастион". Про збиття ракет Х-22 та "Оникс" не повідомляється.

комлпекс
Пуск ракети з комплексу "Бастион", фото ілюстративне

Ще одна ракета була випущена з винищувача Су-35, йдеться про керовану авіаційну ракету Х-59, яка була успішно знищена підрозділами протиповітряної оборони.

Підсумовуючи, загалом ворог вночі випустив по Україні 63 повітряні цілі, з них збито 37 або ж 58,7% від усіх випущених ракет та дронів. Причому варто відзначити, що по таких цілях, як іранські дрони-камікадзе та ракети "Калибр" підрозділи ППО традиційно мають доволі високі показники знищених цілей (якщо брати загалом, то з 48 цілей знищено 36 або ж 75%).

крилаті ракети Калибр дрони-камікадзе ППО протиповітряна оборона
Збиті цілі силами ППО Сил оборони України під час атаки вночі 19 липня

Водночас цього разу ворог використав в ударі такі ракети як Х-22, для знищення яких наша ППО поки що, на жаль, має не так вже й багато варіантів, а також "Оникс", які ворог доволі рідко використовує для ударів по Україні.

Як відзначають у оперативному командуванні "Південь", ракети "Оникс" та Х-22 були спрямовані на портову та критичну інфраструктуру, зафіксовано влучання у зерновий та олійний термінали, пошкоджено резервуари та обладнання для завантаження. Інформація про постраждалих відсутня, відповідні служби працюють над ліквідацією наслідків удару.

Як підсумок можна зауважити, що ворог здійснив доволі небезпечний комбінований удар і не виключено, що такі комбіновані удари – з урахуванням накопичення ворогом тих чи інших ракет – також будуть здійснені у майбутньому. Головна протидія яким, звичайно, нарощення різних засобів протиповітряної оборони, отримання від союзників та нарощення таких комплексів ППО, як Patriot чи SAMP/T, які дозволять збивати більше цілей, недоступних іншим ЗРК.

ЗРК Patriot
ЗРК Patriot. Фото: Bundeswehr

Разом з тим, не можна сказати, що такі комбіновані ракетні удари – це щось нове від ворога, бо окупанти і раніше використовували для своїх терористичних завдань комбінації з різних далекобійних засобів ураження – але загалом варто пам’ятати, що навіть за умови збиття 100% цілей існує загроза падіння уламків, тому для власної безпеки під час повітряної тривоги найкраще користуватися найближчими укриттями.

Читайте також: Індія має копію ракет П-800 "Оникс" під назвою BrahMos, РФ гіпотетично може їх купити