xcounter
#

Індія має копію ракет П-800 "Оникс" під назвою BrahMos, РФ гіпотетично може їх купити

3842
Крилата протикорабельна ракета BrahMos російсько-індійського виробництва, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Крилата протикорабельна ракета BrahMos російсько-індійського виробництва, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Навіть якщо цей варіант не веде до посилення РФ у війні проти України прямо зараз, на нього все рівно варто звернути увагу

Після завершення війни проти України Росія може стати одним із покупців надзвукових крилатих ракет сімейства BrahMos, які виготовляє спільне підприємство BrahMos Aerospace, в якому Індії належить 50,5% акцій, власником інших 49,5% є сама РФ. При цьому гіпотетична поставка ракет BrahMos для російських збройних сил відбуватиметься лише в якості "засобу стримування", що здатен долати усі існуючі в світі засоби ППО, зокрема комплекси С-400.

Про це в інтерв’ю журналу The Week Magazine заявив генеральный директор BrahMos Aerospace Атул Дінкар Ране, пише польський портал Defence24.

Читайте також: Як росіяни розкрили "слабке місце" свого "Ланцета", і на що справді треба звертати увагу
Крилата протикорабельна ракета BrahMos російсько-індійського виробництва, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Автори порталу наголошують, що РФ для ударів по Україні серед всього іншого використовувала зокрема й крилаті ракети типу П-800 "Оникс", які й стали основою для ракет BrahMos. Тому в цій історії мова йде саме про наступальну зброю.

Навіть якщо самі росіяни ці КР не отримають до завершення війни проти України, все рівно цю історію варто тримати "на контролі". Оскільки BrahMos Aerospace стала першим суб’єктом, що виразив готовність продавати зброю Кремлю в період, який буде необхідний армії РФ для поновлення боєздатності та підготовки нової агресії проти нашої держави.

Індійський винищувач Су-30МКИ з крилатою ракетою BrahMos, зображення з відкритих джерел

Від Defense Express додамо наступні моменти. Уже той факт, що Росії належить 49,5% акцій в спільному підприємстві BrahMos Aerospace, уже дає можливість Кремлю регулювати продаж крилатих ракет BrahMos, і це рашисти називають "продаж лише країнам, прийнятним для урядів обох країн одночасно".

Більш того, той же керманич BrahMos Aerospace Атул Дінкар Ране в одному із своїх інтерв’ю раніше визнавав, що залежність від поставок технологій та окремих комплектуючих із РФ зберігається. З однієї сторони, індійська промисловість для виготовлення ракет BrahMos як копії П-800 використовує до 75% деталей власного виробництва, а з іншої сторони – підприємству доводиться стежити за тим, щоб вартість комплектуючих з РФ не перевищувала 50% фінальної вартості ракет у доларах.

Гіперзвуковий BrahMos-ІІ, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Також відомим є факт, що BrahMos Aerospace про тісну співпрацю із рашистським "НПО машиностроения" також і по темі гіперзвукових ракет, в рамках проекту BrahMos II.

Через все вищенаведене не можна виключати варіант, що в майбутньому часі РФ може таки піти на купівлю надзвукових крилатих ракет BrahMos, хоч і виготовлених в Індії, але створених на базі П-800 і технологічній базі, отриманої в рамках співпраці з росіянами ще у 2000-х роках.

Наземна пускова установка ПКР BrahMos, фото з відкритих джерел
Читайте також: "Це так і повинно бути": російський Су-25 на очах у "курортників" впав у море