xcounter
#

​Рашисти втратили одразу чотири Ка-52, і це вони не підіймали вертольоти у повітря

33377
Ка-52
Ка-52

Схоже, за таке "головотество" російським вертолітникам "подякують" окупанти на Херсонському напрямку

Вночі 31 жовтня 2022 року на рашистській авіабазі "Веретье" в Псковській області РФ стались вибухи, в результаті яких два ворожі вертольоти Ка-52 були повністю знищені, ще два Ка-52 - суттєво пошкоджені. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Розвідники уточнюють, що деталі по знищенню іншої техніки та особового складу окупантів ще з’ясовуються. Російські військові уже "імітують бурхливу діяльність", зокрема проводять слідчі дії та підняли по тривозі особовий склад військової частини, начебто для "пошуку диверсійних груп".

Читайте також: У РФ відрапортували про готовність призову строковиків: ще 120 тисяч, яким обіцяють не відправляти на фронт
Ка-52
Ка-52

Дані з відкритих джерел підказують, що до вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року на аеродромі "Веретье" базувалась 15-та бригада армійської авіації зі складу 6-ої армії ВПС та ППО Західного військового округу. The Military Balance за 2021 рік вказує, що в розпорядженні Західного ВО на кінець минулого року було лише 24 вертольоти Ка-52. Таким чином, рашисти по своєму "головотеству" могли втратити одразу 15% наявних машин зі складу цієї бригади, і це ще до того, як росіяни власне підняли у повітря ці Ка-52.

Веретье авіабаза
Авіабаза "Веретье" знаходиться поблизу міста Остров у 30 км від кордону з Латвією

За деякими даними, знищені та пошкоджені Ка-52 перебували у "Веретье" на ремонті. Звідти, очевидно, ці машини мали потім знову "покочувати" на фронт. Щоб і далі служити російським окупантам в якості "літаючої артилерії" для підтримки атак військ РФ, зокрема на Херсонському напрямку.

Як можемо припускати, доволі скоро російські військові «подякують» своїм "колегам" з армійської авіації за те, що вони "на рівному місці" втратили одразу чотири дефіцитні машини. За консервативними оцінками порталу Oryx, до сьогоднішнього дня рашисти втратили мінімум 23 гвинтокрили Ка-52 (те, що було підтверджено візуально). Рівень цих втрат - мінімум 25% від довоєнного парку Ка-52 орієнтовно в 90 машин.

Читайте також: ​ЗСУ використовують цікаву зброю з мінами від Болгарії, щоб "насипати" по рашистам біля Бахмута