Президент російського концерну "Калашников" Алан Лушніков в інтерв’ю одному з ворожих пропагандистських телеканалів оголосив, що на початку наступного року у російське військо мають розпочатися постачання оновлених з урахуванням "досвіду "спецоперації" автоматів АК-12.
Лушніков стверджує, що в концерні "серйозно відпрацювали" із замовником вимоги до оновленого стрілецького озброєння, які виникли під час його експлуатації на полі бою в Україні, і вже нібито в цьому році запустили серійне виробництво модернізованих автоматів. Водночас відвантажувати перші партії модернізованих автоматів розпочнуть у січні 2024 року, як запевняє очільник концерну.
Читайте також: Рідкісний автомат "засвітився" в руках російських окупантів
Нагадаємо, що перший дослідний зразок автомата АК-12 "Калашников" представив у 2011 році, а офіційно цю зброю публічно продемонстрували вже у 2012 році і аж у 2018 прийняли на озброєння і запустили "в серію".
Цей автомат окупанти активно позиціонували як відповідь на американську M4, але вже весною 2022 року за результатами активної експлуатації свої АК-12 рашисти поскаржилися на відсутність штатних глушників ПБС-1 на цю стрілецьку зброю, через що у деяких бригадах спецпризначенці струшували пил зі старих АКМС.
Водночас у липні 2022 року гендиректор концерну Владімір Лєпін заявив про потребу внесення чергових конструкторських змін в АК-12, що фактично мало б стати "демодернізацією" автомата включно з відмовою від режиму вогню з відсічкою по два постріли і зміненою (вкотре) ергономікою.
А наприкінці 2022 року окупанти представили свій оновлений АК-12, в якому до смішного радикально вирішили проблему з глушником — встановили незнімний полум’ягасник.
Зрештою, у травні цього року "Калашников" офіційно показав фінальну версію АК-12 "образца 2023 года" або ж АК-12/23. Тоді ж повідомлялося, що "демодернізований" автомат перебуває на випробуваннях і оголосили про плани поставити першу дослідну партію у другому півріччі цього року.
Читайте також: Рашисти згадали за білоруського "Охотника" з автоматом у пару до їхнього безпілотного вертольота "Термит"