xcounter
#

ПТРК Akeron "Шредингера" від Франції та загальна кількість САУ Caesar - у Парижі офіційно розкрили цифри

12665
ПТРК Akeron
ПТРК Akeron

Протитанковий комплекс Akeron належить до п'ятого покоління з вкрай важливим та ефективним режимом знищення цілей NLOS

Під час засідання Комісії оборони Національної асамблеї Франції депутат Ліонель Руайе-Перро оголосив про розміри допомоги озброєнням, які були передані до ЗСУ.

На оприлюдненому відео перелічуються САУ Caesar у кількості 30 одиниць, 6 гармат TRF1, 2 ракетні системи LRU, які є місцевою версією з мінімальними змінами M270, ЗРК Crotale, бронетранспортери VAB, ПЗРК Mistral, а також протитанкові ракетні комплекси Akeron.

Читайте також: Ще один український наземний робот показав себе на полі бою, у Мінцифрі повідомили про тестування розробки

Останні прямо кажучи стали ПТРК "Шредингера", бо про передачу Akeron до ЗСУ у лютому 2023 року повідомив віцепрезидент Комісії з національної оборони та збройних сил Франції Жан Луї Тьєріо. При цьому із приміткою, що вони вже успішно себе показали у реальних боях. Але інформацію щодо передачі майже одразу було спростовано.

Водночас тепер, скоріш за все, наявність у ЗСУ й ПТРК Akeron є підтвердженою. І треба зазначити, що це найновіший протитанковий ракетний комплекс п'ятого покоління, в якому реалізовано вкрай важливий режим знищення цілей, які не знаходяться у прямій видимості - NLOS. Останній вкрай необхідний, наприклад, для ураження ворога, що ховається за лісосмугою чи рельєфом. І зрештою дозволяє реалізувати удар на всі 5 км, в той час, коли у глобальній оцінці середня дальність прямої видимості на європейському театрі військових дій оцінюється у 2,5 км.

Оператор може обрати один з трьох режимів пуску - класичний "вистрілів й забув", "вистрілів-довів" (Man In The Loop), а також сам NLOS. У останніх двох випадках оператор фактично веде ракету отримаючи картинку з камер самої ракети, які працюють у оптичному та тепловізійному діапазонах. При цьому канал передачі - оптоволокно, що дозволяє забути про будь-які засоби РЕБ та протидії противника.

Дальність знищення цілей в Akeron складає 5 км при виборі траєкторії польоту для удару з гори. Також є режим прямолінійного польоту до цілі, наприклад для ураження прямо в амбразуру ДОТу. За знищення цілей відповідає 2 кг бойова частина з бронепробиттям у 1 м, яка має два режими - ураження бронетехніки та ураження укріплень. Також зазначається, що бойова частина має значну уламкову дію для ураження живої сили. І все це у доволі помірних габаритах з яких пускова разом з ракетою важить лише 15 кг, з яких 4 припадає на сам боєприпас.

Але окрім назв та характеристик завжди вкрай важливо пам'ятати про ще один аспект - кількість. Розробник та виробник Akeron, конгломерат MBDA, почав постачання цього ПТРК до збройних сил Франції лише у 2017 році. У листопаді 2021 року було повідомлено про виробництво 1000 ракет, а оголошене замовлення на початку 2023 року стосувалось ще 200 ракет.

Кількість самих багаторазових пускових при цьому не розголошувалось, але вочевидь їх було випущено у рази менше, можливо навіть за цілком логічною пропорцією 10 ракет на 1 пускову. Тобто загальний ресурс для передачі не відрізняється значним об'ємом.

Читайте також: Як Румунія закуповує 54 танки Abrams за 1 млрд, якщо США "продають" їх за 2,5 млрд доларів