За підсумками періоду 2021-2024 років обсяг експорту озброєння з РФ скоротився аж на 92%, або в 14 разів і до лише 1 мільярда доларів, при цьому географія ринку поставок скоротилась до 12 країн, що лишились в переліку "традиційних" клієнтів Москви.
Саме на цьому тлі рашисти й заявили про перший контракт на експортну поставку літаків Су-57, покупцем яких виявився Алжир. А це в свою чергу слід сприймати скоріше як спробу РФ хоч якось врятувати своїх позиції на світовому ринку озброєнь.
Читайте також: Рашисти не розуміють, що робити з танками, натомість пропонують ставку саме на КАБи, дрони і далекобійні ракети

Американська аналітична установа Jamestown Foundation в своїй публікації деталізує, що обвал експорту озброєння з РФ на 92% за 2021-2024 роки відбувся саме внаслідок повномасштабної війни проти України. При цьому результат по продажам зброї від рашистів у 2021 році склав 14,6 мільярди доларів, і така для порівняння й дає показник обвалу аж в 14 разів за 3 роки.
Тут в першу чергу спрацював фактор переходу російського ВПК на "воєнні рейки", який передбачає забезпечення потреб армії РФ навіть на шкоду виконанню експортним контрактам. Ну й також – що на цьому тлі колишні традиційні покупці російського озброєння вирішили "проявити обережність", або взагалі переключитись на поставки від інших країн, наприклад Китаю.
Якщо ж далі простежувати динаміку падіння, то за 2022 рік показник експорту озброєнняз РФ склав 8 мільярдів доларів (тобто на 6,6 мільярдів доларів менше відносно попереднього року), а уже в 2023 році - 3 мільярди доларів (тобто на 5 мільярдів доларів менше відносно 2022 року).

Далі автори Jamestown Foundation посилаються на дані від SIPRI, за якими в 2019-2023 роках Росія продала на 53% менше озброєння, аніж в 2014-2018 роках. Таке порівняння можна сприймати як свідчення системної кризи, яка відбувається із експортом озброєння виробництва РФ.
Однак, як випливає із тексту цієї публікації, попри явні кризові ознаки, рашисти для себе мають певний набір аргументів для "самозаспокоєння". Для початку, в число вище згаданих 12 країн, які досі купують продукцію російського ВПК, входять Індія, Китай та М’янма, котрі вважаються важливими для Кремля.

Ну й окрім того, "Рособороэкспорт" в своїй публічній звітності оперує цифрою аж у 55 мільярдів доларів загальної вартості експортних замовлень, які наразі має рашистська "оборонка". При цьому акцентується, що фактичне виконання цих контрактів начебто просто "відкладене" через повномасштабну війну РФ проти України.
Раніше Defense Express писало про те, що виробник КАБів та Х-69 за рік збільшив кількість працівників до 90 тис осіб, або як одна деталь може розгорнуто говорити про роботу російського ВПК на даному етапі війни.
Читайте також: Індія раніше купувала протикорабельні 3М54 "Калибр", тепер знову купить і це проблема